Антошкіна Лідія Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антошкіна Лідія Іванівна
Народилася 7 листопада 1954(1954-11-07) (64 роки)
Діяльність науковець
Alma mater Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
Науковий ступінь доктор економічних наук
Посада ректор Бердянського університету менеджменту і бізнесу
Нагороди
орден княгині Ольги

Антошкіна Лідія Іванівна (7 листопада 1954) — докторка економічних наук, ректорка Бердянського університету менеджменту і бізнесу, членкиня-кореспондентка Міжнародної академії організаційних та управлінських наук, членкиня-кореспондентка Міжнародної кадрової Академії, академікиня Української технологічної Академії та Вищої академії кооперації, Відмінниця освіти України. 1 березня 2016 року затримана при спробі дати хабаря заступникові міністра освіти та науки[1].

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 7 листопада 1954 року у Бердянську. З відзнакою закінчила Дніпропетровський Державний університет.

На початку 90-х Л. І. Антошкіна брала активну участь у створенні та становленні Бердянського університету менеджменту і бізнесу (БУМіБ) (до 2006 р. — Бердянський інститут підприємництва), очоливши цей виш у 1997 році.

Під час акредитаційної перевірки БУМіБу на початку 2016 р. було виявлено махінації зі студентськими роботами, які виконувалися підставними особами. Ректор Л. І. Антошкіна намагалася вплинути на те, щоб керівництво Міносвіти закрило очі на ці порушення, шляхом спроби дати хабар заступнику міністра А. Гевку. Спроба дачі хабаря була зафільмована слідчими НАБУ та СБУ, і Антошкіну було затримано[2].

Архів дифірамбів[ред. | ред. код]

БУМІБ співпрацює з ВНЗ Польщі, Болгарії, Росії, Словаччини, Чехії, Німеччини, Франції. Університет має договори про співробітництво з п'ятьма ВНЗ Польщі. Студенти та викладачі проходять стажування у цій країні, мають змогу отримувати європейську освіту за кордоном. Випускники БУМІБа працюють в Україні, у Польщі, Норвегії, Німеччині, Швеції, США. На базі університету реалізуються всеукраїнські та міжнародні наукові проекти. 2007 університет прийнятий до Європейської асоціації університетів Карпатського регіону, Лідія Антошкіна стала дійсним членом Європейського клубу ректорів. Університет є членом міжнародної громадської організації СЕДІМЕС. У 2011 р. за значний внесок у розвиток Євросоюзу, відданість справі розвитку польської культури в Україні, багаторічну активну діяльність щодо зміцнення польсько- українських відносин та плідне співробітництво в галузі науки Л. І. Антошкіна була нагороджена великою срібною медаллю республіки Польща.

Лідія Антошкіна — відмінник освіти, доктор економічних наук, професор, має більш 120 друкованих праць. За вагомий внесок у розвиток освіти в Україні та виховання підростаючого покоління Л. І. Антошкіна нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Серед її нагород за професійну діяльність і ордени «За видатні заслуги» від Міжнародного інвестиційного форуму, «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня. Ряд соціальних проектів у Бердянську та регіоні відбувається за підтримки Л. І. Антошкіної. Це і діяльність військово-пошукового загону «Полігон», студентських юридичних безкоштовних консультацій для населення, підтримка місцевих організацій інвалідів, допомога православним храмам. За ініціативою ректора на території університету створено ботанічний сад, котрий сьогодні є окрасою Бердянська.

Л. І. Антошкіна обиралася депутатом Бердянської міської ради.

Нагороджена медалями «За вагомий внесок у розвиток міста», «За розвиток Запорізького краю», медаллю Бердянської єпархії Святих новомучеників та сповідників бердянських І ступеня, православними орденами Святого Апостола Андрія Первозваного, Олександра Невського, Нестора Літописця, Георгія Победоносця та Святої Великомучениці Варвари.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]