Антропогенез.ру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антропогенез.ру
Logo antropogenez.ru.jpg
URL antropogenez.ru
Комерційний ні
Тип Освітній портал
Мови
 • російська
 • Власник Олександр Соколов
  Засновник Соколов Олександр Борисович і Дробишевський, Станіслав Володимирович
  Автор Олександр Соколов
  Станіслав Дробишевський
  Започатковано 1.10.2010
  Стан працює
  Рейтинг Alexa 131 315[1]

  Антропогенез.ру, Антропогенез  — російський науково-освітній портал, присвячений проблемі походження людини. Відкритий 1 жовтня 2010 року петербурзьким підприємцем і програмістом Олександром Соколовим і московським антропологом Станіславом Дробишевським. Неприбутковий проект, покликаний розповсюджувати і популяризувати наукову інформацію про еволюцію людини і антропогенез.[2] Портал, нарівні з проектом «Елементи.ру», робить значний внесок у популяризацію результатів сучасних наукових досліджень у галузі походження людини, появи інтелекту і мовлення.[3]

  Учасники і автори порталу[ред. | ред. код]

  Олександру Соколову впродовж існування сайту вдалося залучити до його наповнення більшість провідних російських науковців у галузі еволюції людини, генетики людини, походження мови.[4] Авторами сайту є палеоантрополог Станіслав Дробишевський, палеонтолог Олександр Марков, генетик Олексій Кондрашов, археолог Лев Клейн, антрополог Марина Бутовська, генетик Світлана Борінська та інші науковці.

  Публікації порталу сприяли виходу книжки харківського біолога Костянтина Задорожнього «Шкільна енциклопедія: від мавпи до людини» (2014)[5].

  Проекти Антропогенезу[ред. | ред. код]

  У 2011 році творці сайту розробили інтерактивну мапу, де відмічені всі знахідки викопних гомінід.[6][7]

  У березні 2014 року разом із Державним біологічним музеєм[ru] редакція порталу організувала виставку «10 черепів, які вразили світ». До відкриття виставки було проведено серію лекцій відомих російських учених.[8].

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]