Антуан-Нікола Кольєр де Ламарл'єр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антуан-Нікола Кольєр де Ламарл'єр
фр. Antoine Nicolas Collier
Народився 3 грудня 1745(1745-12-03)
Кольєр
Помер 27 листопада 1793(1793-11-27) (47 років)
Париж
·страта
Громадянство
(підданство)
Royal Standard of the King of France.svg Франція
Діяльність військовий очільник
Титул граф
Військове звання генерал
Нагороди
Knight of the Royal and Military Order of Saint Louis

Антуан-Нікола Кольєр де Ламарл'єр (*Antoine-Nicolas Collier de La Marlière, 3 грудня 1745 —†27 листопада 1793) — французький генерал часів Великої Французької революції, учасник битв Війни першої коаліції.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у 1745 році у м.Кольєр. Походив з аристократичної родини. Обрав військову кар'єру. У 1756 році був зарахований до Королівської військової академії. Незабаром отримує звання капітана. З початком революційних подій перейшов на бік республіканців. У 1791 році стає підполковником, а у 1792 році — полковником. Того ж року отримує звання бригадного генерала. Йому у підпорядкування надана Північна армія. Прое Кольор діяв не дуже успішно, зрештою вимушений був відступити з австрійських Нідерландів. З цього моменту командування перебрав на себе генерал Дюмур'є. У 1793 році Кольєр призначається начальником Арденської армії. Проявив себе у бою при Вальмі. Того ж року отримує звання дивізійного генерала. Командував дивізією армії Августа Піко Дамп'єра у битві при Реймсі 8 серпня.

Внаслідок конфлікту Жаном-Батистом Лавалеттом, членом комітету громадського порятунку його було відсторонено від командування військовими частинами. Також Кольєр потрапив у список підозрювальник внаслідок товариських стосунків з генералом Кюстіном, зрештою був заарештований й страчений 27 листопада 1793 року.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина з князівського роду Савой-Карін'янов

Джерела[ред. | ред. код]

  • Six, Georges (1934), Dictionnaire Biographique des Généraux & Amiraux Français de la Révolution et de l'Empire (1792—1815), Paris: Librairie Historique et Nobilaire.