Антіалкід I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антіалкід I
Antialcidas portrait.jpg
Народився невідомо
Помер бл. 95 до н. е.
Таксила
Титул цар
Термін 115—95 роки до н.е.
Попередник Лісій I
Наступник Поликсен
Рід Євкратиди
Батько ?
Діти Геліокл II

Антіалкід I Нікефор (Переможний) (*Ἀντιαλκίδας ὁ Νικηφόρος, д/н — бл. 95 до н. е.) — індо-грецький цар у Паропамісадах та Арахозії у 115 до н. е.95 до н. е. роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Євкратидів. Ймовірно був нащадком греко-бактрійського царя Геліокла I. За невідомих обставин став царем приблизно у 115 році до н. е. Нумізматичний аналіз дав змогу припустити, що був співправителем царя Лісія I, оскільки останній на монетах зображено на аверсі, а Антіалкіда I на реверсі. Також є самостійні монети із зображенням слона.

Також є згадка про Антіалкіда I встовпі Геолідора, який був послом індо-грецького царя до Бхагабхадри, володаря з династії Шуньга. тут стверджується, що Антіалкід I був прихильником бога Вішну.

На період правління Антіалкіда I припадає підьйом греко-буддійського мистецтва. Помер між 110 та 95 роками до н. е. Наслідував, напевне, Поликсен. Але згодом владу перейняв син Геліокл II.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Abodh K. Narain: The Indo-Greeks. Clarendon Press, Oxford 1957, S. 110—122.
  • The Shape of Ancient Thought. Comparative studies in Greek and Indian Philosophies by Thomas McEvilley (Allworth Press and the School of Visual Arts, 2002) ISBN 1-58115-203-5