Анунд Ґордський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анунд Ґордський
Король Швеції
1070 — 1071?
Попередник: Гальстен Стенкілсон
Спадкоємець: Гокан I Червоний
 
Народження: 1004
Гардарик
Смерть: невідомо
Країна: Швеція

Анунд Ґордський (швед. Anund Gårdske) — був першим і єдиним у своєму роді претендентом на престол Швеції, викликаним з Ґардарікі або Київської Русі.

Після зміщення Гальстена з посади короля, свеям кортило зайти короля, який би був кровно пов'язаний зі старими королями Свеаланда, але таких нащадків було складно знайти. Тоді магнати перенесли свої пошуки претендента на територію Київської Русі або Ґардарікі, як її звали вікінги[1]. Там з 800-х років квітла династія Рюриковичів, заснована Рюриком, якого свеї вважали своїм одноплемінником за ім'ям Rörik (Hrörekr) (і якого сучасні шведи вважають своїм[2][3]).

З цієї династії був знайдений претендент на ім'я Анунд, який бажав зайняти посаду правителя свеїв. Він поїхав в Свеаленд, на землю своїх пращурів, мабуть, він не бачив перешкод у тому, що він християнин.

Згідно робіт Адама Бременського, хтось на ім'я Анунд (без приставки Ґардарікі) правив свеями в 1070 році, проте, правив він скоріше за все, не багато часу. На престолі свеїв він зіткнувся з тією ж проблемою, що і інші королі-християни: коли він відмовився виконати борг короля і брати участь в язичницьких жертвоприношеннях у храмі в Старій Усаппі, він був усунений від влади. Після чого, він, скоріш за все, повернувся додому.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bengt Liljegren, «Rulers of Sweden», Historiska Media, 2004 (translated by Adam Williams), стр.19 ISBN 91-8505763-0
  2. КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ СХІДНОЇ ЄВРОПИ [Архівовано 7 серпня 2020 у Wayback Machine.] Vojtovytj, Leontij.
  3. http://www.geni.com/people/Рюрик-Свеаланд-Новгородский-князь/6000000000420137900 [Архівовано 4 квітня 2015 у Wayback Machine.] Rurik av Svealand, Prins av Novgorod]

Джерела

[ред. | ред. код]