Анунд Гордський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анунд Гордський
Anund Gårdske
Король Швеції
Початок правління: 1070
Кінець правління: 1071?

Попередник: Гальстен Стенкілсон
Наступник: Гокан Червоний

Дата народження: 1004
Місце народження: Гардарик
Дата смерті: невідомо
Династія: Рюриковичі

Анунд Гордський (шведською: Anund Gårdske) — був першим і єдиним у своєму роді — претендентом на престол Швеції, викликаний з Ґардарікі або Київської Русі.

Після зміщення Хальстена з посади короля, свеям кортило зайти короля, який би був кровно пов'язаний зі старими королями Свеаланда, але таких нащадків було складно знайти. Тоді магнати перенесли свої пошуки претендента на територію Київської Русі або Ґардарікі, як її звали вікінги[1]. Там з 800-х років квітла династія Рюриковичів, заснована Рюриком, якого свеї вважали своїм одноплемінником за ім'ям Rörik (Hrörekr) (і якого сучасні шведи вважають своїм[2][3]).

З цієї династії був знайдений претендент на ім'я Анунд, який бажав зайняти посаду правителя свеїв. Він поїхав в Свеаленд, на землю своїх пращурів, мабуть, він не бачив перешкод у тому, що він християнин.

Згідно робіт Адама Бременського, хтось на ім'я Анунд (без приставки Ґардарікі) правив свеями в 1070 році, проте, правив він скоріше за все, не багато часу. На престолі свеїв він зіткнувся з тією ж проблемою, що і інші королі-християни: коли він відмовився виконати борг короля і брати участь в язичницьких жертвоприношеннях у храмі в Старій Усаппі, він був усунений від влади. Після чого, він, скоріш за все, повернувся додому.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bengt Liljegren, «Rulers of Sweden», Historiska Media, 2004 (translated by Adam Williams), стр.19 ISBN 91-8505763-0
  2. КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ СХІДНОЇ ЄВРОПИ Vojtovytj, Leontij.
  3. http://www.geni.com/people/Рюрик-Свеаланд-Новгородский-князь/6000000000420137900 Rurik av Svealand, Prins av Novgorod]