Енурез

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Енуре́з (enuresis) — активний, повний, мимовільний і неусвідомлений акт сечовипускання, який найчастіше відбувається уві сні та не зумовлений порушенням анатомії сечових органів. На сьогоднішній день енурез вважають синдромом а не захворюванням[1].

Частіше зустрічається у дітей, здебільшого спостерігається у віці 4-7 років, у хлопчиків — в 2-4 рази рідше. Патологією енурез вважається у дітей віком від 3 років.

Причини[ред.ред. код]

Причини виникнення енурезу різноманітні: зміни головного мозку, порушення режиму сну і безсоння, недоліки виховання у вигляді зайвої свободи або надмірної суворості, невротична атмосфера сім'ї — сімейні конфлікти, сварки та ін.

Диференціювання[ред.ред. код]

Незавше неконтрольоване виділення сечі можна вважати енурезом. Серед подібних станів виділяють поліурію, нетримання сечі, неконтрольоване виділення сечі(у дівчаток).

Лікування[ред.ред. код]

Профілактикою енурезу вважають умови, при яких пацієнт повинен спати на жорсткому, але теплому ліжку. Під час сну ноги і поясницю тепло огортають, дещо підносять ножний кінець ліжка. Також важливий процес вироблення стереотипу поведінки перед сном. Потрібно лягати спати і прокидатися о певній годині. За декілька годин до сну рекомендується виключити ігри, телевізор. Доцільна невелика прогулянка перед сном. Небажане м'яке ліжко.

Визнаним є метод формування умовного рефлексу пробудження з допомогою спеціальних мініатюрних пристроїв ("мокрий будильник"), наприклад "Pipi-Stop","Haltur" тощо.

Медикаментозне лікування передбачає застосування протизапальних, антидепресантів, вазопресинів, та інш..

Нотатки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.