Ануш-Тегін Ґарчаї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ануш-Тегін Ґарчаї
Народився 11 століття
Помер 1097
Країна  Сельджуцька імперія
Діяльність політик
Суспільний стан раб
Титул шихна Хорезма
Посада shihnad
Термін 1077—1097 роки
Конфесія іслам
Діти Мухаммед I

Ануш-Тегін Ґарчаї (*д/н — 1097) — шихна міста Хорезм в 10771097 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду бекділі, який належав за різними версіями до племені огузів, кипчаків або халаджів. Його було куплено сіпахсаларом (наближеним слугою султана) Ізз ад-Діном Анаром Більгатегіном в Ґарчестані (області, розташованої на північному заході сучасного Афганістану). Завдяки протекції останнього зробив гарну кар'єру.

1073 року брав участь у поході проти Газневідів, що намагалися вдертися до Хорасану, де звитяжив. Після цього Малік-шах I, султан Великих Сельджуків, призначив Ануш-Тегіна призначив на посаду таштдара (наглядача султанської лазні). 1077 році призначається на посади мутасарріфа (цивільного намісника) і шихне (військового губернатора) міста Хорезма, де він також відав збирання податків. Втім повноти влади в Хорезмі Ануш-Тегін не мав, оскільки намісником (вали) провінції Хорезма в цей період був мамлюк Санджара (сина Малік-шаха I) — Екінчі ібн Кочкар. Протягом усього обіймання посади зберігав вірність центральній владі. разом з тим зумів наростити статки й вплив в самому Хорезму та навколишніх містах.

Помер у 1097 році. після нього владу захопив Екінчі ібн Кочкар, що прийняв титул хорезмшаха.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Boyle, J. A. . The Cambridge History of Iran Volume 5: The Saljuq and Mongol Periods. Cambridge, UK: Cambridge University Press, 1968.
  • ANŪŠTIGIN ḠARČAʾĪ[недоступне посилання з червня 2019]