Анізакідоз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анізакідоз
Anisakis simplex
Anisakis simplex
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 B81.0
DiseasesDB 32147
MeSH D017129


Анізакідоз (Anisacidosis) — зоонозний гельмінтоз з групи нематодозів, що характеризується ураженням травної системи, спричинений паразитуванням личинкових стадій нематод родини Anisakidae в людському організмі.

Джерелом зараження цими гельмінтами слугує риба (переважно морська), яка є носієм личинок третьої стадії анізакід. Перший випадок анізакідоза у людини був зафіксований в Голландії у 1955 році, зараження відбулося в результаті вживання в їжу слабосолоного оселедця.

Дорослі особини анізакід паразитують у кишечниках морських птахів, ссавців, а також риб.[1] Зовні за кольором і формою нагадують аскарид, але значно меншого розміру: 4-6 см. Риби виступають паратенічними хазяями; згорнуті у спіраль личинки локалізуються у капсулах на мезентеріумі, можливо їх знаходження у порожнинах тіла, у м'язовій тканині. Заражати людину здатні лише представники родів, які заражають теплокровних тварин. Особливе медичне значення мають такі види, як Anisakis simplex і Pseudoterranova decipiens. Потрапляючи до людського організму личинки не здатні розвинутись у дорослу стадію, їх розвиток можливий лише в кишечнику їх основних хазяїв.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Anderson (2000) Nematode Parasites of Vertebrates: Their Development and Transmission, 2nd Edition. CABI, 650 pp.

Джерела[ред. | ред. код]