Анісімов Іван Степанович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анісімов Іван Степанович
Анисимов Иван Степанович
Народився 1885
Сарапул, Вятська губернія, Російська імперія
Помер не раніше 1934
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперія
СРСР СРСР
Діяльність революціонер

Ані́сімов Іва́н Степа́нович (*1885, місто Сарапул — †після 1934) — радянський революціонер, учасник Громадянської війни, анархіст (до 1921).

В 1918 році став одним із організаторів Червоної гвардії в місті Сарапулі, став членом матроської секції Сарапульської ради робітничих, солдатських та селянських депутатів, пізніше — комендант міста Сарапула. В січні того ж року брав участь у подавлені повстання в місті Єлабуга, навесні — селянських заворушень в Сарапульському повіті, в липні — розгону лівоесерської ради в місті Оса. потім був командиром десантного загону пароплава «Громобій». В кінці липня назначений командиром Камської флотилії, яка складалась всього з 3 пароплавів та 2 понтонів. У серпні брав участь у боях з іжевсько-воткінськими повстанцями в селах Гольяни, Гальово та Березовка, після чого заарештований як в'язень «баржі смерті». В жовтні 1918 року Анісімов став комісаром загону Вользької військової флотилії, учасник оборони міста Царицина.

З 1920 року вів мирне життя, був робітником декількох підприємств міст Іжевськ, Тифліс та Сарапул, в 19311933 роках був завідувачем виробництва Сарапульського районного відділення Товариства допомоги інвалідам війни. Подальша доля невідома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Удмуртская республика: Энциклопедия / Гл. ред. В. В. Туганаев. — Ижевск: Удмуртия, 2000. — 800 с. — 20000 экз. — ISBN 5-7659-0732-6
  • Поляк А. И. Скульпторы Удмуртии. Ижевск, 1982