Анісімов Федір Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Федір Іванович Анісімов
Народився 1814(1814)
в станиці Грушевської Землі Війська Донського
Помер 1855(1855)
Діяльність поет
Alma mater ХНУ
Жанр поезія

Федір Іванович Анісімов (рос. Фёдор Иванович Анисимов)  (нар. у 1814 році), в станиці Грушевської Землі Війська Донського) — поет, автор знаменитого донського козачого гімну "Сколихнувся, схвилювався православний тихий Дон". Помер у 1855 році.

Життя і творчість[ред. | ред. код]

Федір Іванович після закінчення Новочеркаської гімназії та Харківського університету викладав математику, латинську та французьку мови в Новочеркаської гімназії. За успіхи у викладацькій діяльності він багаторазово отримував від дирекції училищ Дона різні заохочення. Анісімова регулярно підвищували в чинах. Федір Іванович Анісімов любив поезію, сам писав вірші. У 1853 році, з початком Кримської війни, він написав вірш "Сколихнувся, схвилювався православний тихий Дон", на яке сам же написав музику. На високому патріотичному підйомі у Федора Івановича народжується вірш:

« Православний Тихий Дон,

І слухняно відгукнувся

На заклик монарха він.

Він дітей своїх скликає

На кривавий військовий лір,

До турків у гості споряджає,

Щоб добути Росії світ.

»

У дещо зміненому вигляді вірш було прийнято на Великому Колі в Новочеркаську у 1918 році як офіційний гімн Всевеликого Війська Донського.

Література[ред. | ред. код]

  • Дон літературний. Письменники Росії. Шолоховська край. XIX—XXI ст.:справ. изд., Упоряд. Губанов Р. — Ростов н/Д, 2006. — 512 с. ISBN 5-481-00623-5

Посилання[ред. | ред. код]