Аніта Борг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аніта Борг
Anita Borg Naffz
Аніта Борг.jpg
Народилася 17 січня 1949(1949-01-17)
Чикаго, штат Іллінойс, США
Померла 6 квітня 2003(2003-04-06) (54 роки)
Сонома, Каліфорнія
·рак головного мозку[d]
Громадянство США
Місце проживання
Діяльність інформатик, інженер
Галузь математика, програмування
Alma mater Нью-Йоркський університет
Заклад Digital Equipment Corporation[1] і PARC[2]
Членство Association for Computing Machinery
Нагороди

Аніта Борг (англ. Anita Borg Naffz; *17 січня 1949, Чикаго — †6 квітня 2003, Сонома, Каліфорнія) — американський науковець в області комп'ютерних технологій та обчислень.

Життєпис[ред. | ред. код]

Аніта народилася в Чикаго, штат Іллінойс, росла спершу в містечку Палатин штату Іллінойс, а потім в Kaneohe на Гаваях і в Мукілтео (Mukilteo), штат Вашингтон.

Борг казала, що вона завжди любила математику та природничі науки, і підкреслювала значення своєї матері в появі цієї зацікавленості.

« Моя мати вчила мене, що математика — це весело, і я вважала, що так й повинно бути. »

Аніта Борг мала ступінь доктора наук (Ph.D.) в області комп'ютерних технологій, що є рідкістю для відносно невеликого числа жінок-вчених.

Після того, як вона стала доктором комп'ютерних наук в Університеті Нью-Йорка у 1981 році, Аніта пропрацювала в декількох комп'ютерних фірмах, а потім провела 12 років у Західній дослідної лабораторії в Digital Equipment Corporation, і консультантом-інженером Лабораторії мережевих систем (Network Systems Laboratory) в Пало-Альто, штат Каліфорнія.

Головний її проект — MECCA Communications and Information Systems.

Вона розробила і запатентувала метод для трасування повної адреси при генерації, використовуваний для аналізу і проектування високошвидкісних систем пам'яті.

Вона також заснувала жіночу технічну конференцію імені Ґрейс Гоппер «Жінки та ІТ» (The Grace Hopper Celebration of Women in Computing).

Доктор Аніта Борг померла від раку мозку в 2003 році.

Інститут Аніти Борг у справах жінок та технологій[ред. | ред. код]

ABI, спочатку названий Інститутом у справах жінок і технологій (Institute for Women and Technology (IWT)), був заснований в 1997 році Анітою Борг. Назва була змінена в 2003 році після смерті Аніти.

Інститут був підтриманий і фінансувався компанією Xerox.

Первісними завданнями інституту були три завдання:

  • Залучити «нетехнічних» жінок у процес проектування
  • Залучити більшу кількість жінок, аби вони стали вченими
  • Допомогти промисловості, академічним колам і уряду прискорити ці зміни.

Інститут отримав фінансування в розмірі $ 150 тисяч з боку Xerox і Sun Microsystems, а також персонал і ресурси від Lotus Software (нині підрозділ корпорації IBM), Бостонського університету і Університету Карнегі-Мелона.

Xerox виступав як «інкубатор» для інституту, який у іншому був незалежним.

ABI продовжує зростати рік за роком.

У 2007 в інституті ABI більш ніж удвічі зросла кількість спонсорів (до 14) і число програм по залученню жінок охопило 23 країни світу.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Аніта Борг мала сестру. На момент закінчення школи вона була заміжня, чоловік був старший за неї на два роки. Про наявність у себе дітей Аніта ніколи не повідомляла в інтерв'ю[3].

Нагороди та визнання[ред. | ред. код]

  • У 1999 році президент Білл Клінтон включив Аніту до складу президентської комісії щодо поліпшення становища жінок і меншин в науці, техніці та технології. Їй було доручено розробити рекомендації щодо стратегії країни на збільшення участі жінок.
  • У 1995 році Борг отримала нагороду імені Ади Лавлейс від Асоціації для жінок в області обчислювальної техніки за роботи в інтересах жінок в комп'ютерній області.
  • У 1996 році вона стала членом Асоціації обчислювальної техніки.
  • Д-р Борг отримала нагороди і визнання з боку Electronic Frontier Foundation, дівчат-скаутів США (Girl Scouts of the USA) і була відзначена в журналі Open Computing «Найкращі 100 жінок у галузі обчислювальної техніки».
  • У 2002 році вона була відзначена восьмою щорічною премією Хайнц з технології, економіки та зайнятості[4].
  • Школа комп'ютерних наук університету Нового Південного Уельсу має премію імені Аніти Борг[5].
  • У 2004 році на честь місії Аніти Борг компанія Google створила стипендію[6], за допомогою якої сподіваються спонукати жінок досягати успіху в галузі обчислень і технологій, ставати активними учасниками і лідерами.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]