Ан-124-100

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ан-124-100 «Руслан» — комерційний транспортний літак створений АНТК імені Антонова на базі військово-транспортного літака Ан-124 «Руслан». Модифікація є результатом приведення військово-транспортного Ан-124 у відповідність до вимог ICAO щодо безпеки цивільних літаків, необхідних для виконання комерційних рейсів у цивільні аеропорти. Перший політ серійного Ан-124-100 випущеного ВАТ «Авіастар» стався 16 червня 1991 року, в 1992 літак було сертифіковано.

Літак призначений для перевезення на великі відстані важких і великогабаритних вантажів, різної спеціальної техніки. У 1992 р. ДП «АНТОНОВ» одержав сертифікат типу на літак Ан−124−100. Літак відповідає ІІІ главі Додатка 16 ІCAO за шумом на місцевості, сучасним вимогам з емісії шкідливих речовин авіадвигунами, точності літаководіння, польотам в умовах скорочених інтервалів вертикального ешелонування та ін.

Ан-124-100 має двопалубне компонування фюзеляжу. На верхній палубі розташовані кабіна екіпажа, кабіна змінного екіпажа й салон для супроводжуючих осіб. Нижня палуба є герметичною вантажною кабіною. Конструкція й розміри переднього і заднього вантажних люків літака, що закриваються рампами, забезпечують швидке й зручне проведення вантажно−розвантажувальних робіт. Бортовий комплекс транспортного встаткування дозволяє без допомоги наземних засобів виконувати навантаження й розвантаження. Багатостійкове шасі високої прохідності, наявність двох ДСУ й механізація навантаження забезпечують автономну експлуатацію літака на малообладнених аеродромах. Простота, надійність і безпека експлуатації літака забезпечуються резервуванням систем і їхньою комп'ютеризацією.

Авіатранспортним підрозділом ДП «АНТОНОВ», відомим як авіакомпанія «Авіалінії Антонова», експлуатуються 7 літаків «Руслан».

З березня 2006 р. почалося використання літаків «Руслан» у рамках програми НАТО і ЄС SALІS (Strategіc Aіrlіft Іnterіm Solutіon). У програмі задіяні літаки авіакомпанії «Авіалінії Антонова» і групи компаній «Волга−Днєпр». Ці два найбільших у світі експлуатанта літаків «Руслан» є рівноправними учасниками програми.

АР МАК видав ДП «АНТОНОВ» доповнення до Сертифікату типу на літак Ан-124-100 та його модифікації, підтверджуючий збільшення проектних ресурсу і терміну служби до 50 000 льотних годин, 10 000 польотів, 45 років.

ДП «АНТОНОВ» та його партнери продовжують працювати над програмою відновлення серійного виробництва модернізованого варіанта «Руслана».

17 серпня 2011 р. були підписані організуючі документи на проведення чергового етапу модернізації. Перший з них — "Технічне завдання на дослідно-конструкторську роботу «Модернізована версія Ан-124-100М-150 (Ан-124-100) парку літаків ТОВ „Авіакомпанія Волга-Днєпр“ з двигунами Д-18Т серії 3М». Літак Ан-124-111".

Розробляються також технічні вимоги на модернізований військово−транспортний літак Ан−124−200, а також на літак Ан−124−300 з підвищеними споживчими властивостями, які будуть запропоновані до серійного виробництва.

Запорізьким ДП «Івченко−Прогрес» (Україна) проведені роботи з підвищення надійності, газодинамічної стійкості й ресурсу двигуна Д-18Т ІІІ− Серії. Проводиться розробка більш сучасного двигуна Д-18Т ІV−Серії, 3М з цифровою системою керування типу FADEC, а також нового двигуна Д-18Т серії 5.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]