Апаратне повне шифрування диска

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Апаратне повне шифрування диска (англ. hardware-based full disk encryption - hardware-based FDE) — метод шифрування диска цілком, в якому шифрування відбувається за допомогою спеціалізованих обчислювальних пристроїв. Інакше кажучи, апаратне шифрування діє на весь диск цілком і повністю.

Методи[ред. | ред. код]

Апаратне повне шифрування диска складається з двох головних частин: апаратне шифрування і жорсткий диск (англ. hard disk drive — HDD) або твердотілий накопичувач (англ. solid-state drive — SSD). Існує два способи реалізації:

  1. Самозашифрований диск,
  2. Апаратне шифрування через хост-адаптер шини (англ. Host Bus Adapter - HBA), використовуючи пристрій апаратного шифрування, який слід вилуличити.

Самозашифрований диск[ред. | ред. код]

Самозашифрований диск — диск, шифрування якого зреалізовано на методі апаратного шифрування диска з умовою того, що в контролер диска вбудовано пристрій апаратного шифрування[1].

Пристрій, який слід видалити апаратного шифрування у HBA[ред. | ред. код]

Даний метод реалізований компанією PMC-Sierra Inc. В їхніх джерелах сказано, що дана система складається з HBA, а саме Adaptec 71605e або Adaptec 70165e, і пристрою Adoptec maxCrypto. Сполучені штати прийняли maxCrypto, як пристрій, що забезпечує шифрування з 256-бітного алгоритму Advanced Encryption Standard (AES), містить свій унікальний ключ[2]. Вони стверджують, що в їх реалізації шифрування і розшифрування практично не уповільнює роботу з даними. Додатково до цього, за їхніми словами, система працює з HDD і SSD від будь-яких постачальників. Також вони пишуть, що в їхня система не має необхідності у використанні програмного забезпечення, що керується ключами.[3]

В їхньому технічному описі вказана таблиця роботи HBA разом із та без maxCrypto при певних діях.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Tilo Müller, 2012, с. 1
  2. PMC-Sierra, Inc. (2013). maxCrypto. PMC-Sierra, Inc. Процитовано 2015-12-21. 
  3. PMC-Sierra, Inc., 2013

Література[ред. | ред. код]