Апартаменти (квартира)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Апартаменти
CMNS: Апартаменти у Вікісховищі

Апартаменти — об'єкт комерційної нерухомості, який не відноситься до житлового фонду. Зазвичай, у них передбачені менш комфортні умови для проживання, ніж у житлових квартирах. У рекламних оголошеннях, можна зустріти пропозиції про продаж апартаментів як квартири.

Назва перейшла від терміну, що належить відповідній категорії готельних номерів[1].

Фактично, це помешкання призначене для тимчасового проживання. Зазвичай, використовується забудовниками та девелоперами для заміни юридичного визначення поняття квартира, коли за законодавством, не передбачено можливості розміщення житлового будівництва на певній земельній ділянці. А саме:

  • Землі рекреаційного та оздоровчого призначення. Ці землі непридатні для розміщення багатоквартирного житлового будинку, а ось будівництво апарт-комплексу законом не заборонено.
  • Землі громадського призначення. Зазвичай шляхом будівництва багатофункціонального комплексу, що відноситься до громадських будинків, але передбачає у складі будівлі різного призначення[2].

Відрізняються від квартири іншими нормами щодо нормативних площ приміщень та значно меншим обсягом вимог ДБН щодо забезпечення мінімального комфорту, санітарно-гігієнічного благополуччя та пожежної безпеки мешканців усіх категорій житла.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1. Класифікація готельних номерів. StudFiles (рос.). Процитовано 17 грудня 2020.
  2. Апартаменти – не квартира: що потрібно знати інвестору. nerukhomi.ua (укр.). Архів оригіналу за 28 листопада 2020. Процитовано 17 грудня 2020.