Аппалачська стежка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аппалачська стежка на мапі США.

Аппалачська стежка (англ. Appalachian Trail) — розмічений маршрут для пішохідного туризму в північноамериканській гірській системі Аппалачі.

Аппалачська стежка має протяжність близько 3,5 тис. км від гори Катадин ( Мен) на півночі до гори Спрінгер (Джорджія) на півдні. Точну довжину визначити практично неможливо, оскільки існує декілька альтернативних шляхів.

Найвища точка на шляху — гора Клінгманс-Дом (2025 м) у національному парку Грейт-Смокі-Маунтінс, найнижча — переправа через Гудзон.

Ідея створення маршруту виникла на початку 1920-х рр. 1923 року відкрито першу ділянку в штаті Нью-Йорк, після чого довжина стежки постійно збільшувалася.

Нині туризм на цьому маршруті є надзвичайно популярним. У США існують десятки клубів любителів Аппалачської стежки. З весни до осені по маршруту (або його частині) проходять тисячі туристів. Найбільш юному підкорювачеві стежки було 6 років, коли він з батьками подолав маршрут за 8,5 місяців[1]..

67-річна Емма Гейтвуд[2] пройшла цю стежку 3 рази з мінімальним спорядженням, з тих пір її походи по цій стежці наводяться як приклади туристичного напрямку «Легкоходство».

Найнебезпечніші для туристів — бурий ведмідь, змії, плющ отруйний, кліщі-розповсюджувачі хвороби Лайма.

У літературі[ред. | ред. код]

Білл Брайсон – "Прогулянка лісами. Двоє лінюхів проти дикої природи"

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Аппалачська стежка

Примітки[ред. | ред. код]