Аппій Клавдій Кавдекс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аппій Клавдій Кавдекс
Народився 1 тисячоліття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 3 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність давньоримський політик, давньоримський військовий
Суспільний стан патрицій[d][1]
Посада давньоримський сенатор[d][2] і консул[2][3]
Рід Claudii Crassid
Батько Гай Клавдій Красс Інрегілленс
Мати невідомо
Брати, сестри Аппій Клавдій Цек[1][1]
У шлюбі з невідомо

Аппій Клавдій Кавдекс (лат. Appius Claudius Caudex; 310 — після 264 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 264 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Клавдіїв. Син Гая Клавдія Красса. У 264 році до н. е. обраний консулом, разом із Марком Фульвієм Флакком. Під час своєї каденції розпочав Першу Пунічну війну. Висадився під м. Мессана, яку взяли в облогу карфагеняни та цар Гієрон. Ще перебуваючи у м. Регій запропонував ворогам зняти облогу, а навзаєм пообіцяв не висаджуватися на о. Сицилія. Отримавши відмову, Кавдекс розпочав бойові дії, завдавши поразки карфагенянам і сіракузянам, звільнив Мессану. Розпочав облогу міст Сіракузи та Ехетли, але зазнав поразки й відступив до Мессани. Після цього повернувся до Риму. За ці невдачі отримав свій когномен «Кавдекс», що з латини значить «телепень».

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Diodorus Siculus, Biblioteca Historica, 23.3 (лат.)
  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Case Western Reserve University Press, Cleveland/Ohio 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. S. 202f. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1).

Посилання[ред. | ред. код]