Аппій Клавдій Пульхр (консул 54 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аппій Клавдій Пульхр
лат. Appius Claudius Pulcher
Народився 97 до н. е.
Рим, Римська республіка
Помер 48 до н. е.
Балканський півострів
Країна Стародавній Рим
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Посада цензор[1], римський губернаторd, претор, давньоримський сенатор[d][2] і консул[2][1]
Рід Claudii Pulchrid
Батько Аппій Клавдій Пульхр[1]
Мати Caecilia Metellad
Брати, сестри
У шлюбі з невідомо
Діти Claudia Pulchra Majord

Аппій Клавдій Пульхр (лат. Appius Claudius Pulcher; 97 до н. е. — 49 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 54 року до н. е., цензор 50 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Клавдіїв. Син Аппія Клавдія Пульхра, консула 79 року до н. е., та Цецилії Метелли Молодшої.

У 7270 роках до н. е. був легатом в армії Луція Ліцинія Лукулла на Сході. У 71 році до н. е. був послом до вірменського царя Тиграна стосовно видачі Мітрідата VI, царя Понта, римлянам.

У 63 році до н. е. став членом колегії авгурів. У 57 році до н. е. став претором при підтримці консула Луція Кальпурнія Пізона. Під час своєї каденції очолив судову комісію у справах здирництва. У 54 році до н. е. його обрано консулом разом з Луцієм Доміцієм Агенобарбом. Брав участь у залагодженні суперечки між містами Реате та Інтерамною. З 53 до 51 року до н. е. обіймав посаду проконсула Кілікії. Виявив жорстокість та здирництво. По поверненню притягався до суду, але був виправданий.

У 50 році до н. е. його обрано цензором разом з Луцієм Кальпурнієм Пізоном Цезоніном. Здійснив суворі заходи проти розкоші та аморальної поведінки, виключивши з сенату низку осіб, зокрема майбутнього історика Саллюстія Кріспа. З початком громадянської війни поміж Гаєм Цезарем та Гнеєм Помпеєм був призначений проконсулом Греції. На цій посаді Клавдій й сконав.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Сервілія

Діти:

  • Аппій Клавдій Пульхр
  • Клавдія Старша
  • Клавдія Молодша.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Val. Max. I 8, 10 (лат.)
  • Lucan. V 120–197 (лат.)
  • Cadoux, T J: s. v. Claudius (12) Pulcher in The Oxford Classical Dictionary2 (1970), p. 247 (англ.)
  1. а б в г Любкер Ф. Claudii // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 293–297.
  2. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3