Араукарія бразильська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Араукарія бразильська
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Араукарієві (Araucariaceae)
Рід: Араукарія (Araucaria)
Вид:
A. angustifolia
Біноміальна назва
Araucaria angustifolia
(Bertol.) Kuntze, 1898

Араукарія бразильська (Araucaria angustifolia) — вічнозелене дерево, що досягає 40 м заввишки, товщини стовбура — 1 м у діаметрі. Листя жорстке, товсте, трикутне у перетині 3–6 см завдовжки, 5–10 мм завширшки в основі, з гострими, як бритва краями. Вони зберігаються протягом 10–15 років та вкривають майже все дерево за винятком стовбура та найтовщих гілок.

Опис[ред. | ред. код]

Це дводомна рослина, тобто з чоловічими та жіночими шишками на різних деревах. Чоловічі шишки довгасті, спочатку 4 см завдовжки, до моменту випускання пилку розширюються до 10–18 см завдовжки та 15–25 см завширшки. Подібно до всіх хвойних дерев — обпилюються вітром. Жіночі шишки, які достигають восени близько 18 пташка місяців після запилення, сферичні, великі, 18–25 см у діаметрі, тримають близько 100–150 зерен насіння. Шишки розпадаються в зрілості, щоб випустити довге горіхо-подібне насіння розміром у 5 см, яке потім розноситься птахами, такими як блакитна Сойка (Cyanocorax caeruleus).

Поширення[ред. | ред. код]

Поширена на півдні Бразилії (штати Фредінг, Сау, Руді-Батакі, Санта-Катарина і Ріо-Гранде-ду-Сул), деяких місцевостях у Парагваї і північному сході Аргентини (провінції Місьйонес і Коррієнтес), де вона росте на плоскогір'ях на висоті 500–1800 метрів над рівнем моря.

Араукарію бразильську вирощують на Кримському узбережжі Чорного моря, а молоді рослини вирощують у кімнатах.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]