Арборист

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арборист за роботою.
Френсіс Бартлетт

Арборист (лат. arborдерево) — фахівець з обслуговування та догляду за деревами як за індивідуальними організмами (за лісовими спільнотами ж зазвичай доглядають лісівники). Арборист повинен мати або загальну освіту за спеціальністю, або пройти курси при вищому навчальному закладі.

Важливу роль у виникненні сучасної галузі догляду за деревами в урбанізованому середовищі зіграв Джон Деві[en] — «батько деревної хірургії». Великий внесок у формування арбористичної галузі внесли Френсіс Бартлетт[en] і Алекс Шиго[en]. У Німеччині значні роботи з арбористики виконав Міхаель Маурер (Michael Maurer).

Арбористи активно використовують альпіністське спорядження, що дозволяє отримати доступ до дерев які дуже високі і знаходяться в недоступних місцях. Тому, крім освіти за спеціальністю, арборист повинен володіти навичками користування альпіністським спорядженням і мати мінімальну підготовку, для виконання роботи на висоті.

Арбористи видаляють фаутні ділянки дерев (з ушкодженнями і дефектами стовбурів різного походження), усувають їхні небезпечні частини. Щоб не пошкодити найближчі об'єкти, дерево спилюється по частинах, кожна спиляна частина спускається на землю за допомогою мотузки і лебідки.

Система знань та практичних заходів, що об'єднуються метою розпізнавання, лікування і попередження хвороб, пошкоджень дерев називається арбористика.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]