Арго (корабель)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арго
Зображення
Названо на честь Аргос
Призначений для перевезення Аргонавти
Зображений на Replica of the Ship "Argo", Volosd
CMNS: Арго у Вікісховищі
Корабель «Арго» на картині Лоренцо Коста

«Арго́» (грец. Ἀργώ — «хижий, швидкий») — в давньогрецькій міфології — легендарний корабель аргонавтів, на якому вони у XIV ст. до н. е. вирушили в похід через Егейське море і протоку Босфор в Чорне море до берегів Колхіди. Згадується в «Одісеї» (XII 72). Отримав ім'я від свого будівничого.

Відповідно до грецької міфології, герой з Фессалії Ясон і набрана ним команда аргонавтів розпочали свою подорож з Іолку (сучасне місто Волос) в пошуках Золотого руна, яке охороняв дракон.

На думку античних істориків, цей корабель, збудований в Пагасі 50 аргонавтами за три місяці, був священним і володів певною магічною силою, позаяк сама богиня Афіна доклала руку до його будівництва, використавши для цього дерева зі священного лісу. Згідно з Есхілом, Афіна вставила в корму кавалок деревини з додонського дуба, яка могла говорити людським голосом[1]. За Піндаром, збудований в Деметріаді, в Магнесії[2]. Згідно з Катулом, з сосни, зрубаної на Пеліоні[3]. Калімах свідчить про те, що корабель збудували в доках поблизу зведеного аргонавтами храму Аполона Актійського[4].

Після повернення з Колхіди, став на якір у гавані міста Тіфа (Беотія)[5]. Якір аргонавтів показував на Кізіку[6]. Афіна помістила його серед зірок, але не цілком[7].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Эсхил. Арго, фр.20 Радт; Ликофрон. Александра 1321; Гигин. Астрономия II 37
  2. Гигин. Астрономия II 37
  3. Катулл. Стихотворения LXIV 1
  4. Гигин. Астрономия II 37
  5. Павсаний. Описание Эллады IX 32, 4
  6. Плиний Старший. Естественная история XXXVI 99
  7. Псевдо-Эратосфен. Катастеризмы 35; Гигин. Мифы 14 (с.36)

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]