Аргілл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аргілл

Аргілл (шотл. гел. Airthir-Ghaidheal, англ. Argyll, Аргайлл) — історична область на заході Шотландії. З 1889 по 1975 роки Аргілл був адміністративним округом, зараз є частиною області Аргілл-і-Б'ют. До складу Аргіллу включають історичні території Кінтайр, Напдейл, Ковал і Лорн, іноді також Арднамурхан і Морверн.

Розташування[ред.ред. код]

Аргілл омивається Північною протокою з заходу та півдня, межує з Інвернесширом на півночі і з Дамбартонширом на сході. Являє собою скелясті острови з архіпелагу Внутрішніх Гебрид і таке ж гористе покраяне узбережжя шотландського материку.

Історія[ред.ред. код]

Замок Кілхурн в Аргіллі

Близько 500 року сюди переселилися скоти з Ірландії і утворили державу Дал Ріада. Саме звідси походить основна частина гельських кланів, які протягом VIII-ІХ століть колонізували більшу частину Гайлендсу. З середини IX століття Аргілл частина держави Альба. З XIV століття тут домінував клан Кемпбеллів з Лох-Ейв, який підтримував Роберта І Брюса під час війни за незалежність. Вожді клану з 1457 року ставали графами, а згодом маркізами та герцогами Аргіллу.

Клани[ред.ред. код]

На території Аргіллу розташовувалися історично землі шотландських кланів МакДугаллів, Кемпбеллів, Ламонтів, МакГрегорів і Камеронів.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]