Арденський кінь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арденський кінь
Etalon race ardennaise 1.jpg
Сучасний Арден
Країна Бельгія Бельгія Франція Франція
Ріст 156-162 см
Маса 700-1000 кг

Арде́нський кінь (арден) — порода робочих коней, виведена у 19 столітті в Бельгії в гірській місцевості Арденни. Візитною карткою породи є масивність та гніда або гнідо-чала масть, що найбільше зустрічаються в цій породі.

Характеристики породи[ред. | ред. код]

Проміри[ред. | ред. код]

Арденський кінь відзначається міцною конституцією, великою силою, невибагливістю і витривалістю. За французькими та бельгійськими стандартами середня висота жеребців у холці дорівнює 162 см, кобил — 160 см. Вага від 700 до 100 кг поруч з широкою та мускулистою конституцією, короткою спиною, короткими ногами та міцними суглобами. Голова важка, широка, з прямим або злегка опуклим профілем. Проміри жеребців: висота в загривку — 150-160 см, коса довжина тулуба — 158-160 см, обхват грудей — 185-190 см, обхват п'ястка — 21-22 см. Кобили відповідно: 148-156; 160; 185-190; 20-21 см.

Масть[ред. | ред. код]

Масть більшості арденів гніда або чала (а саме гнідо-чала), досить рідко зустрічаються руді, рудо-чалі, сірі, вороно-чалі представники. Білі відмітини, якщо є, невеликі, займають дуже незначну площу, і є небажаними в цій породі.

Особливості[ред. | ред. код]

Ардени характеризуються непримхливісю до умов утримання, високою працездатністю і хорошими рухами як на кроці, так і на рисі. Потужний, але дуже слухняний, арден є ідеальним партнером для виконання сільськогосподарських робіт. Арденів і досі можна побачити працюючими в полі. Це одна з найнижчих порід ваговозів за висотою, проте не менш потужна і придатна до праці.

Історія[ред. | ред. код]

Ардени мають дуже давню історію, що бере початок зі Стародавнього Риму, проте тоді ці коні мало нагадували ваговозів, арденами тривалий час називали коней універсального типу. Проте згодом порода значно змінилась і тепер ардени являють собою коней того ж типу, що й бельгійські, комтойські, першеронські ваговози. Поряд з іншими важкими кіньми, могли використовуватись у Хрестових походах, починаючи з ХІ століття.

Арденський кінь в Україні[ред. | ред. код]

Багато нащадків арденів розводять в Україні, Росії, Казахстані, Грузії та Вірменії, проте не в чистому вигляді, а багаторазово схрещених з місцевими кіньми. Арденські коні цілком можливо мали вплив на новоалександрівську породу коней.

Література[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]