Артбук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Графічний альбом чи Артбук (від англ. artbook) — колекція зображень та ілюстрацій, зібрана у вигляді альбому під однією обкладинкою.

Тематика[ред.ред. код]

Вміст графічного альбому майже завжди пов'язаний між собою спільною темою, будь то твори окремого образотворчого жанру, образотворчого або фотомистецтва взагалі або конкретного художника або фотографа. За останні роки також зросла популярність рекламних графічних альбомів, присвячених творам інших напрямів мистецтва, наприклад, кінематографа, відеоігор і аніме.

Езіни-артбуки[ред.ред. код]

Останнім часом артбуки виходять часто в форматі езін. Подібні електронні журнали також мають назву огляду (англ. Review) або вітрини (англ. Showcase), залежно від контексту. Огляди містять роботи за певний період, а вітрини — це майданчики, де розміщують роботи художників з вказівкою контактів.

Інші значення[ред.ред. код]

В іншому сенсі слово арт-бук означає книгу зроблену своїми руками і власноруч проілюстровану. Часто навіть папір створюється автором артбука. Періодичні арт-буки називаються фензінов. Наклад артбуків залежить від багатьох факторів, зокрема: матеріалів та складності виготовлення, концепції твору тощо. Майстри створюють артбуки з абсолютно різних матеріалів: дерева, пластику, текстилю тощо. Такі артбуки можна вважати як елітарним явищем, так і «книгою для народу». Проте, вартість та особливості виконання перешкоджають масовості цих видань.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]