Артемідор Далдіанський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Артемідор Далдіанський
Народився II ст.
Ефес
Помер II ст.
Діяльність письменник
Батько Фока
Діти 1 син

Артемідор Далдіанський (*Ἀρτεμίδωρος ὁ Δαλδιανός, II ст. —) — давньогрецький письменник часів Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з м. Ефес, проте названий Далдіанським за містом народження його матері — Далдом у Лікії (Мала Азія). Народився наприкінці 90-х років н. е. або у перші роки II ст. Тривалий час подорожував азійськими провінціями Римської імперії, Грецією та Італією, збираючи матеріали для своїх робіт. Помер на початку правління імператора Коммода.

Творчість[ред.ред. код]

Основними темами розвідок Артемідора було тлумачення снів та ворожба. Цьому він присвятив найвідоміший свій твір «Снотлумач», де розповідається про усі види та типи снів й що вони віщують хазяїну у майбутньому. Загалом дається опис 3 тисячі снів. Ця книга цікава також тим, що відбиває уявлення людей того часу, їх соціальне життя, вірування.

Іншим значним твором є книга, присвячена пташиному польоту, ворожбі за рухом птахів («Птахотлумач»). Втім ця праця дотепер не збереглася. В доробку Артемідор є праця «Хіромантія», яка теж не збереглася. Втім з інших джерел відомо, що автор вороже ставився до цієї ворожбі по руці.

Джерела[ред.ред. код]

  • Roger A. Pack (Hrsg.): Artemidori Daldiani Onirocriticon libri V. Teubner, Leipzig 1963.
  • Smith, William (ed.). A Dictionary of Greek and Roman biography and mythology (en anglès). Boston: Little, Brown and Co., 1867, p. Vol I. pàg. 373–374