Архів міста Праги

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будівля архіву міста Праги
Вхід до Архіву міста Праги
Фасад Архіву міста Праги
Вид на будівлю Архіву міста Праги

Архів міста Праги (чеськ. Archiv hlavního města Prahy (AHMP або AMP)) — архів з історії міста та жителів столиці Чехії. Разом з будівлею Народного архіву Чехії у мікрорайоні Ходов (чеськ. Chodov) утворює Архівний ареал Ходовец (чеськ. Archivní areál Chodovec)).


Архівні колекції[ред. | ред. код]

Одною з найбільших колекцій документів, що зберігаються в архіві, є метрики та переліки обивателів Праги (чеськ. Soupis pražského obyvatelstva), зокрема 1830-1910 років, а також свідоцтва про реєстрацію шлюбів.

Інтернет-доступ до колекцій[ред. | ред. код]

З більшістю документів можливо ознайомитися за допомогою онлайн-доступу на офіційному сайті архіву[1]. Це дуже спрощує історичні та архівні дослідження, біографічний або генеалогічний пошук.

Наприклад, у розділі Soupis pražského obyvatelstva 1830-1910 (1920) (чеськ. ) під рубрикою Pražští příslušníci (чеськ. ) на сайті архіву можна відшукати свідоцтво про шлюб Венцеля Матауша [2] [3] - батька інженера Йоганна Маттауша, якому належить ідея радіорелейного зв'язку [4]. Окрім інформації про одруження, документ містить дані про адреси проживання Венцеля Матауша та його сім'ї у Празі, відомості про дружину, про дати народження дітей Венцеля Матауша. Зокрема, у зазначеному свідоцтві вказано день нарождення Йоганна Маттауша - 8 січня 1838 року [3].

Для особистого використання електроннинх копій документів, доступних в онлайн-режимі, необхідно врахувати, що перед відправленням на комп'ютер користувача здійснюється сегментація зображень на фраменти розміром 256x256 пікселів, об'єм яких знаходиться у межах 9,6-10,6 кБ[3]. Це ускладнює збереження зображень на комп'ютері користувача, особливо при високій їх якості.

Сервіс онлайн-доступу до архівних документів передбачає можливість використання 6-рівнів деталізації зображень[3]. Приміром, у випадку найбільш високого розрізнення розмір електронної копії згаданого свідоцтва про шлюб В. Маттауша становить 5333x3802 пікселів, які об'єднуються у 21x15 блоків розміром по 256x256 пікселів [3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Archivní katalog
  2. 68 • 1789 • Matausch, Wenzl
  3. а б в г д Слюсар, В.И. (2019). Методы передачи изображений сверхвысокой четкости.. Первая миля. Last mile. – 2019, №2. с. 46 – 61. 
  4. Slyusar, V.I. (2019). First Antennas for Relay Stations.. International Conference on Antenna Theory and Techniques, 21-24 April, 2015, Kharkiv, Ukraine. с. 254–255. 

Посилання[ред. | ред. код]