Михаїл (Аніщенко)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Михаїл (Аніщенко)
Arch. Mychailo Anishchenko 2019.jpg
Голова київської Ставропігії - постійного представництва Константинопольської православної церкви
з 11 січня 2019
Церква: Константинопольська православна церква
Попередник: посада заснована
 
Ім'я при народженні: Михайло Олексійович Аніщенко
Народження: 18 вересня 1976(1976-09-18) (42 роки)
місто Луцьк, Українська РСР

Архімандрит Михаїл (в миру Аніщенко Михайло Олексійович; нар. 18 вересня 1976, місто Луцьк, Українська РСР) — Голова київської Ставропігії (Андріївської церкви) — постійного представництва Константинопольської православної церкви в українській столиці (з 11 січня 2019 року).

Життєпис[ред. | ред. код]

Архімандрит Михаїл (Аніщенко) народився 1976 року у м. Владивосток у родині військовослужбовця, але з дитинства мешкав у Луцьку.

У 1994—1998 роках навчався у Волинській духовній семінарії УПЦ(МП), яку успішно закінчив, отримав висвяту від тоді ще архієпископа Ніфонта. Спочатку збирався йти звершувати чернечий подвиг у Почаївську Лавру, але Ніфонт вмовив його залишитися на Волині, щоб там прислужитися до розбудови церковного життя, відродження чернецтва. Однак у Чарторийський чоловічий монастир, створений у 1996 р., настоятелем призначили іншого священика, а отця Михайла залишили служити у Луцьку.

Отець Михаїл служив у Луцьку та був кліриком кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської Волинської єпархії Української Православної церкви[1].

Був також викладачем Волинської духовної семінарії УПЦ (МП) у Луцьку, дописувачем єпархіальної газети «Дзвони Волині». Активно займався місіонерською діяльністю, брав участь у організаціях вечорів церковної пісні та церковної музики, різноманітних благодійних акціях.

Спочатку, коли секретарем Волинської єпархії УПЦ(МП) до 2002 року працював протоієрей Олександр Колб, отець Михаїл був на хорошому рахунку в єпархії.

Потім отець Михаїл десять років навчався у Греції (м. Афіни), а пізніше звершував служіння настоятелем храму преподобного Аліпія Стовпника Константинопольського патріархату в Анталії (Туреччина), яка належить до Пісідійської митрополії[2].

Михаїл (Аніщенко) також розглядався як кандидат на виборах на пост глави Архиєпископії російських православних церков у Західній Європі[3].

Екзарх Вселенського патріархату у Києві[ред. | ред. код]

Хіротесія архімандрита Михаїла на екзарха Вселенського патріархату у Києві (2 лютого 2019)

Під час засідання Священний синод Вселенського патріархату (з 9 по 11 січня 2019 року) архімандрит Михаїл був призначений Головою київської Ставропігії — тобто Андріївської церкви, яка є постійним представництвом Константинопольської церкви в українській столиці[4][5].

2 лютого 2019 року в Андріївській церкві відбулася хіротесія архімандрита Михаїла в екзарха Вселенського патріархату у Києві, яку очолив митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні грецьких ієрархів.

3 лютого взяв участь у інтронізації блаженнішого митрополита Епіфанія.

Примітки[ред. | ред. код]