Архітектура пам'яті з використанням виключно кешу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архітектура пам'яті з використанням виключно кешу (абревіатура від англ. Cache-only memory architecture) — організація комп'ютерної пам'яті для використання в багатопроцесорних системах, в яких локальна пам’ять (зазвичай DRAM) в кожному вузлі використовується як кеш-пам'ять. На відмінно від використання локальної пам'яті як фактично основної пам'яті в NUMA (абревіатура від англ. Non-uniform memory access) організаціях.

У NUMA, кожній адресі в глобальному адресному просторі, як правило, призначається фіксований домашній вузол. Коли процесори отримують доступ до деяких даних, копія створюється в їх локальному кеші, але простір залишається виділеним в домашньому вузлі. Тоді як в COMA, немає домашнього вузла. Доступ з віддаленого вузла може привести до того, що дані мігрують. У порівнянні з NUMA, це зменшує кількість надлишкових копій та може дозволити більш ефективно використовувати ресурси пам'яті. З іншого боку, це створює проблеми при знаходженні конкретної інформації (більше немає домашнього вузлу) і що робити, якщо локальна пам'ять заповнюється (при мігруванні деяких даних в локальній пам'яті, потрібно буде виселити деякі інші дані, які не мають домашнього вузлу, куди могли б піти). Апаратні механізми когерентності пам'яті, як правило, використовуються для реалізації міграції.

Величезний обсяг досліджень був виконаний над цим питанням. Були розроблені різні форми каталогів, лінія поведінки для підтримки вільного простору в локальній пам'яті, міграційна лінії поведінки, а також лінії поведінки щодо копій тільки для читання . Були також запропоновані гібридні NUMA-COMA організації, такі як Reactive NUMA, які дозволяють сторінками запуститися в режимі NUMA і переключитися в режим COMA в разі потреби, це реалізовано в WildFire компанії Sun Microsystems's.[1][2] Програмне забезпечення на основі гібридного реалізація NUMA-COMA була запропоноване і реалізоване ScaleMP,[3] , що дозволяє створення багатопроцесорної системи з спільною пам'яттю в кластері товарних вузлів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]