Арістовул (апостол від 70)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арістовул
Народився1 століття до н. е.
Помер1 століття
ШануєтьсяПравослав'я, Католицизм
У ликуапостола із 70
День пам'яті16 (29) березня, 4 (17) січня та 31 жовтня (13 листопада)

Арістовул (грец. Αριστόβουλος, лат. Aristobulus; І століття після Р. Х. — собор святих сімдесяти апостолів Христових, єпископ Врітанійскій (Британський), народився на Кіпрі. Разом зі своїм братом, апостолом від сімдесяти Варнавою, він супроводжував апостола Павла в його подорожах. Арістовул згадується в Посланні апостола Павла до Римлян (Рим. 16:10). Апостол Павло поставив Арістовула єпископом та послав його на проповідь Євангелія до Британії, де за переказами він багатьох навернув до Христа, за що зазнав гоніння з боку язичників. Помер Арістовул в Британії як видно мученицькою смертю, хоча це не підтверджується джерелами.

Дні пам'яті та покровительство

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Архиепископ Димитрий (Самбикин) Собор св. 70-ти апостолов. — СПб.: Православный собеседник, 1906. — С. 2 т., 392—394.
  • Никифорова А. Ю., Э. В. Ш. Аристовул. Православная энциклопедия. — М. : Церковно-научный центр «Православная энциклопедия», 2001. — Т. III. — С. 239. — ISBN 5-89572-008-0.(рос.)
  • Roberts, Alexander; Donaldson, James; Coxe, A. Cleveland, ред. (1886). Appendix to the Works of Hippolytus; containing Dubious and Spurious Pieces. The Ante-Nicene Fathers: Translations of the Writings of the Fathers Down to A. D. 325 (англ.). Т. V. translated by J. H. McMahon (вид. American reprint of the Edinburgh). Buffalo: Christian Literature Company. с. -256.