Асамблеї Бога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Асамблеї Бога
Дата створення / заснування 1914
Логотип
Країна  США
Є власником Casa Publicadora das Assembleias de Deusd
Головний предмет твору World Assemblies of God Fellowshipd, Assembleias de Deusd[1], Assemblies of God USAd і Japan Assemblies of Godd[2]
Офіційний сайт(англ.)
CMNS: Асамблеї Бога у Вікісховищі

Асамблеї Бога (англ. Assemblies of God)[3], офіційно Братство Всесвітніх Асамблей Бога, — це група з понад 144 автономних самоврядних національних груп церков, які разом утворюють найбільшу в світі п'ятидесятницьку деномінацію.

Як міжнародне товариство, деномінації членів є повністю незалежними та автономними, але їх об'єднують спільні переконання та історія. Асамблеї виникли після відродження вулиці Азуса на початку 20 століття. Це відродження призвело до заснування в 1914 році Асамблей Бога в Сполучених Штатах, першої п'ятидесятницької деномінації «Завершена робота». Завдяки іноземній місіонерській роботі та встановленню стосунків з іншими п'ятидесятницькими церквами Асамблеї Бога розширилися у всесвітній рух. Лише в 1988 році було створено всесвітнє товариство. Як п'ятидесятницьке товариство, Асамблеї Бога вірять у п'ятидесятницьку особливість хрещення Святим Духом із доказом говоріння мовами.

Асамблеї Бога не слід плутати з Міжнародним товариством Асамблей Бога, Міжнародним товариством Божих Асамблей та Міжнародними незалежними асамблеями Бога, всі з яких є п'ятидесятницькими деномінаціями.

Віровчення[ред. | ред. код]

Доктринальна позиція Асамблей Бога оформлена в класичному п'ятидесятницькому та євангельському контексті. Асамблея Бога є тринітарною. Вони вірять, що Біблія є божественним натхненням і непомильним авторитетним правилом віри та поведінки. Хрещення зануренням практикується як обряд, встановлений Христом для тих, хто був врятований. Хрещення розуміється як зовнішній знак внутрішньої зміни, зміни від мертвих у гріху до життя у Христі. Як обряд, також практикується Причастя. Асамблея Бога вважає, що елементи, які причащаються, є символами, які виражають участь у божественній природі Ісуса з Назарету; пам'ятник Його страждань і смерті; і пророцтво про Його друге пришестя. Асамблеї Бога також наголошують на виконанні Великого доручення і вірять, що це покликання церкви.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://worldagfellowship.org/Fellowship/Participating-Countries/A-F
  2. https://worldagfellowship.org/Fellowship/Participating-Countries/G-L
  3. World AG Fellowship | Welcome!. worldagfellowship.org. Процитовано 10 вересня 2022.