Асоціація «Стратегія ЄС для Дунайського регіону»
Ця стаття є кандидатом на вилучення. Ознайомитися та долучитися до обговорення цієї номінації можна на сторінці Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/11 жовтня 2024. Доки воно триває, Ви можете працювати над покращенням цієї статті, але не прибирайте це повідомлення. Для отримання додаткової інформації про підстави вилучення див. критерії вилучення статей.
|
Асоціація органів місцевого самоврядування "Стратегія ЄС для Дунайського регіону" (англ. Association of Ukrainian Regions "EU Strategy for the Danube Region") — це об’єднання місцевих рад об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що було створено для координації діяльності та розвитку місцевих громад, розташованих у Дунайському регіоні України. Її основна мета — сприяти транскордонній співпраці, сталому розвитку територій та інтеграції українських регіонів у загальноєвропейський простір через реалізацію проєктів в рамках Європейської Стратегії для Дунайського регіону[1][2][3][4][5].
Асоціація "Стратегія ЄС для Дунайського регіону" | |
---|---|
Гасло | Дунайська стратегія — ворота в ЄС для України |
Засновано | 11.11.2015 |
Штаб-квартира | Одеса |
Розташування | Одеса, просп. Шевченко, буд. 4 |
Президент | Маслов Юрій Костянтинович |
Вебсайт: danube-region.com.ua | |
Асоціація була заснована у 2015 році, після ухвалення Європейською Комісією Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. До складу Асоціації входять місцеві ради з чотирьох областей України: Одеської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської[6][7].
Її діяльність зосереджена на сприянні розвитку регіонів України, які межують з Дунаєм, та розширенні співпраці з сусідніми країнами. У 2019 році було підписано меморандум про співпрацю з Асоціацією об’єднаних територіальних громад, що стало важливим кроком для активізації міжнародної діяльності громад України у Дунайському регіоні[8][9].
За участі Асоціації “Європейська стратегія для Дунайського регіону” були реалізовані такі проєкти як Мистецький фестиваль “Українська Бессарабія*, фестиваль “Дністровські гостини”, XVIII Міжнародний фестиваль болгарської культури “Българи да си останем!” та фестиваль Bandura Fusion. Асоціація є співпартнером проєкту "Музей української книги" на базі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського, а також партнером Одеської національної наукової бібліотеки[10][11].
Проєкт "Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні" реалізовано у межах Спільної програми "Румунія – Україна – Республіка Молдова". Проєкт отримав понад 1,5 мільйона гривень фінансування і був завершений у 2017 році[12].
З 2018 по 2022 Асоціація координувала бренч-офіс в місті Одеса технічного секретаріату спільної програми з транскордонного співробітництва Румунія-Україна 2014-2020[13][14].
З початком повномасштабного вторгнення Асоціація долучалась до волонтерських ініціатив і є співпартнером проєкту – Гуманітарний Хаб Ісакча: організація навчальних курсів з вивчення румунської мови у місті Тулча та місті Ісакча, соціальна адаптація українських біженців.
Асоціація спрямовує свої зусилля на досягнення таких завдань:
- Підвищення рівня співпраці між місцевими громадами України та країнами Дунайського регіону[15][16].
- Реалізація проєктів в галузі охорони довкілля, розвитку інфраструктури, транспорту та енергетики[17][18].
- Сприяння економічному зростанню шляхом участі у програмах транскордонної співпраці, таких як "Україна – Румунія", "Україна – Молдова", "Чорне море" тощо[19].
- Зміцнення позицій українських громад у сфері міжнародної політики через участь у спільних проєктах та ініціативах[20].
- ↑ Про утворення Координаційного центру з провадження діяльності, пов'язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. 11.09.2011.
- ↑ «Питання якнайшвидшого прийняття змін до законодавчих актів щодо повноважень і функціонування районних державних адміністрацій залишається актуальним», – Юрій Крук – Одеська районна військова адміністрація (укр.). 22 липня 2021. Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Бренд Ukraine NOW представили у столиці Болгарії. www.ukrinform.ua (укр.). 19 жовтня 2018. Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Кабінет Міністрів України - МІП: Бренд Ukraine NOW презентовано у Бухаресті. www.kmu.gov.ua (ua) . Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Юрий МАСЛОВ: «Украине нужен собственный вариант «Дунайской стратегии». ІА «Контекст Причорномор'я». Процитовано 21 жовтня 2024.
- ↑ Перший заступник голови Ізмаїльської райдержадміністрації Михайло Шарафаненко взяв участь у зустрічі в рамках транскордонного співтовариства Румунія-Україна-Молдова – Ізмаїльська районна державна адміністрація (укр.). 27 серпня 2021. Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Каверіна, Олександра (4 липня 2023). В Ренійській громаді мають намір створити транспортний Хаб: подробиці - Бессарабія INFORM. Бессарабия ИНФОРМ (укр.). Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Асоціація ОТГ та Асоціація “Стратегія ЄС для Дунайського регіону” підписали меморандум про співробітництво | Всеукраїнська Асоціація ОТГ (укр.). 9 липня 2019. Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Інтерфакс-Україна (9 липня 2019), Стратегія ЄС для Дунайського регіону, процитовано 21 жовтня 2024
- ↑ Подяка Юрію Маслову. 04.10.2024.
- ↑ uccr.general (7 вересня 2021). Результати онлайн опитування для дослідження гастрономічного ресурсу України з метою подальшого формулювання концепції культурного стартапу. Український центр культурних досліджень (укр.). Процитовано 21 жовтня 2024.
- ↑ Проєкти Асоціації - Асоціація "Європейська стратегія для Дунайського регіону" (укр.). 8 липня 2024. Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Round table “The Odessa Region and the EU Strategy for the Danube Region: opportunities and perspectives in the context of the upcoming Ukrainian presidency of the EUSDR”. Danube Civil Society Forum (амер.). Процитовано 10 жовтня 2024.
- ↑ Інформаційний бюлетень № 1 / 2021 (PDF). 2021.
- ↑ Ходарченко, Алена (4 липня 2023). Руководители Ренийского горсовета обсудили с румынскими коллегами перспективы интермодального сообщения по линии Орловка – Исакча – Тульча – Измаил. Південь сьогодні (ru-RU) . Процитовано 21 жовтня 2024.
- ↑ Переможці конкурсів Європейської програми в рамках EU4USociety. www.irf.ua. Процитовано 21 жовтня 2024.
- ↑ Світличний, Андрій (28 грудня 2017). Юрий Маслов: «План имплементации Дунайской стратегии ЕС кардинально изменит украинское Придунавье» - Бессарабія INFORM. Бессарабия ИНФОРМ (укр.). Процитовано 21 жовтня 2024.
- ↑ лист», ГО «Зелений (25 липня 2022). Дунай поповнить озера Китай та Катлабух. Але чи розв'яже це проблему з водою у Бессарабії?. «Зелений лист» (укр.). Процитовано 21 жовтня 2024.
- ↑ УРЯД УХВАЛИВ НИЗКУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ РІШЕНЬ, ЯКІ СПРЯМОВАНІ НА ВСТАНОВЛЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРАВИЛ У МАЙЖЕ 10 ВАЖЛИВИХ СФЕРАХ.
- ↑ Проблеми участі громад Одещини у грантових проєктах: чому вони виникають і як їх вирішувати?. ЧАС Громад Одещини (укр.). 30 січня 2021. Процитовано 10 жовтня 2024.