Асоціація виробників молока України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Асоціація виробників молока України
Тип бізнес-підприємство
Галузь Сільське господарство
Засновано 30 квітня 2009
Штаб-квартира

, Україна

Умань, Черкаська область
Ключові особи Андрій Дикун (президент Асоціації), Олег Шишкунов (директор ПСП «Родіна»), Володимир Хвостов (директор ТОВ ТД «Долінскоє»), Павло Марущак (директор ТОВ «Устя»)
Сайт www.avm-ua.org [1]

Асоціація виробників молока України — неприбуткове професійне об’єднання господарств, що займаються молочним скотарством. АВМ була офіційно зареєстрована 30 квітня 2009 року. Нині членами АВМ є понад 120 господарств з усіх куточків України.

Головним поштовхом для створення асоціації у 2009-му стало бажання виробників завдяки обміну інформацією та залученню передового світового досвіду досягнути кращої продуктивності та ефективності. За 7 років продуктивність корів на господарствах асоціації піднялася на 3 тис. кг (до 7400кг за підсумками 2015-го , порівняно із середньою по Україні на рівні 5400кг), а частка господарств АВМ у промисловому виробництві молока сягнула 50%.

Ці досягнення стали можливими завдяки створенню Консультаційного центру АВМ, що став першим вагомим проривом АВМ. Адже без копійки зовнішнього чи державного фінансування, лише завдяки ініціативі та фінансуванню фермерів, АВМ вдалося консолідувати найкращих експертів-ветеринарів і технологів. Зараз КЦ АВМ визнаний кращим на теренах колишнього СНД, тому знання і досвід наших консультантів затребувані у цілій низці проектів міжнародних фондів у Грузії, Вірменії, Монголії, Казахстані.

Останні 2 роки поставили нові виклики перед молочною галуззю України. Через кризу на світовому молочному ринку, втрату ринків збуту РФ та окупованих територій, девальвацію гривні, а також скасування спец режиму оподаткування виробники молока опинилися чи не в найбільшій скруті за останні 20 років. Відтак  АВМ зараз активно відстоює інтереси виробників молока на рівні змін до законодавства, а також сприяє організації торгових місій до країн Азії, Африки та Європи, щоб налагодити нові експортні канали для української молочної та м’ясної продукції.

Сьогодні АВМ — це об’єднувальна і рушійна сила всієї національної молочної галузі, головний лобіст інтересів молочарів на державному рівні, зрештою — борець за натуральні і якісні молочні продукти на столі кожного українця і здоров’я підростаючого покоління.

Посилання[ред.ред. код]