Асоціація виробників молока України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Асоціація виробників молока
Тип бізнес-підприємство
Галузь Сільське господарство
Засновано 30 квітня 2009
Засновник(и) Дикун Андрій Євгенович
Штаб-квартира Черкаська обл., м.Умань, вул.І.Гонти 3
Ключові особи Олег Шишкунов (директор ПСП «Родіна»), Володимир Хвостов (директор ТОВ ТД «Долінскоє»), Павло Марущак (директор ТОВ «Устя»)
Сайт www.avm-ua.org [1]

Асоціація виробників молока (АВМ) – професійне об’єднання господарств, які займаються молочним скотарством. Створена у 2009 році, АВМ є представником національної молочної галузі, головним лобістом інтересів молочарів на державному рівні,  відстоює виробництво якісних молочних продуктів та їх популяризацію серед українців як невід'ємної складової здорового способу життя. 

Сьогодні членами АВМ є 140 господарств з усіх куточків України, що разом утримують 135 тис. голів великої рогатої худоби. Загальний земельний банк господарств АВМ складає 1,3 млн га. Слід підкреслити, що спільний об’єм молока АВМ становить 460 тис. тонн, причому у структурі зданого на переробку молока ґатунку екстра майже 30% - отримано саме від господарств асоціації.

Ці досягнення стали можливими завдяки активній роботі Консультаційного центру АВМ. Адже без копійки зовнішнього чи державного фінансування, лише завдяки ініціативі та фінансуванню фермерів, АВМ вдалося консолідувати найкращих експертів молочної галузі.

Нині в Консультаційному центрі Асоціація виробників молока працює 40 консультантів, які надають послуги з питань управління, ветеринарії, зоотехнії, агрономії, будівництва та реконструкції МТФ. Функціонує 5 мобільних підрозділів консультантів. Вони обслуговують молочнотоварні ферми у східному, західному, північному, південному та центральному регіонах України. До КЦ АВМ входить команда консультантів, Центр ветеринарного обслуговування (ЦВО), Uniform Agri, ортопедична бригада.

Останні 2 роки поставили нові виклики перед молочною галуззю України. Через кризу на світовому молочному ринку, втрату ринків збуту РФ та окупованих територій, девальвацію гривні, а також скасування спецрежиму оподаткування виробники молока опинилися чи не в найбільшій скруті за останні 20 років. Відтак АВМ зараз активно відстоює інтереси виробників молока на рівні змін до законодавства, а також сприяє організації торгових місій до країн Азії, Африки та Європи, щоб налагодити нові експортні канали для української молочної та м’ясної продукції.

Сьогодні АВМ — це об’єднувальна і рушійна сила всієї національної молочної галузі, головний лобіст інтересів молочарів на державному рівні, зрештою — борець за натуральні і якісні молочні продукти на столі кожного українця і здоров’я підростаючого покоління.

Посилання[ред. | ред. код]