Асоціація обчислювальних машин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Асоціація обчислювальних машин
Association for Computing Machinery
ACM 4C vector 80.png
Абревіатура ACM
Тип професійне об'єднання[d]
наукове товариство[d]
видавництво
видавець відкритого доступуd[2]
Засновано 1947
Правовий статус 501(c) організаціяd
Сфера комп'ютинг і інформатика
Країна Flag of the United States.svg США
Штаб-квартира Нью-Йорк, США
Членство 100 000 осіб
Президент Александр Л. Вулф[1]
Вебсайт www.acm.org

CMNS: Асоціація обчислювальних машин у Вікісховищі

Асоціація обчислювальних машин (англ. Association for Computing Machinery, (ACM)) — найстарша і найбільша[7] міжнародна організація в галузі комп'ютерних наук. Є неприбутковою організацією.[8] Об'єднує близько 100 000 спеціалістів (дані 2011 року). Штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.

Щорічно асоціація присуджує Премію Тюрінга і нагороду імені Ґрейс Мюррей Гоппер. До числа нагород від асоціації також входять Премія Геделя, Премія Дейкстри, Премія Кнута, Премія Гордона Белла[en] і Премія Канеллакіса.

Діяльність[ред. | ред. код]

ACM організовано у більш ніж 170 регіональних відділень і 34 Спеціальних зацікавлених груп (англ. Special Interest Group, SIG), які й проводять основну діяльність. Додатково, є більше 500 університетських відділень. Перший студентський філіал організації був створений у 1961 в Університеті Луїзіанни в Лафаеті.

Багато SIG'ів (наприклад, SIGGRAPH, SIGPLAN та SIGCOMM) фінансують регулярні конференції, які стають переважаючим місцем представлення іновацій у різних галузях. Групи також публікують велику кількість спеціалізованих журналів, газет та інших періодичних видань.

Асоціація обчислювальних машин також фінансує інші, пов'язані з комп'ютерними науками, заходи такі як Міжнародна студентська олімпіада з програмування (англ. ACM International Collegiate Programming Contest, ICPC), так і інші події як шаховий матч між Гаррі Каспаровим та комп'ютером IBM Deep Blue.

Служби[ред. | ред. код]

АСМ Press публікує престижний академічний журнал, Journal of the ACM (JACM), і загальні журнали для комп'ютерних професіоналів, Communications of the ACM (також відомий як Communications чи CACM) і Queue. До інших журналів асоціації належать:

Хоча Communications більше не оприлюднює результатів первинних досліджень, і не вважається дуже престижним місцем для публікацій, багато великих дебатів і результатів в історії комп'ютерної науки були опубліковані саме на його сторінках.

Асоціація обчислювальних машин зробила більшість своїх публікацій доступними для платної підписки онлайн у своїй Цифровій Бібліотеці (англ. Digital Library), а також має посібник з обчислювальної літератури (англ. Guide to Computing Literature). Окрім того, організація пропонує страхування та інші послуги своїм членам.

Цифрова бібліотека[ред. | ред. код]

Цифрова Бібліотека ACM (англ. ACM Digital Library) містить величезний архів журналів, газет та записів конференції організації. Онлайн-сервіси включають форуми, що мають назви Ubiquity та Tech News digest.

Асоціація обчислювальних машин вимагає зберігати при публікації авторське право всіх матеріалів, які передані організації. Автори можуть розміщувати свої документи на власних веб-сайтах, але вони зобов'язані розміщувати посилання на відповідну сторінку із бібліотеки ACM. Не зважаючи на те, що авторам не дозволяється отримувати кошти за доступ до копії їхньої роботи, завантаження матеріалів з сайту ACM вимагає платної підписки.

Керівництво[ред. | ред. код]

Президентом Асоціації обчислювальних машин з 2014 року є Александр Л. Вулф[en].

Асоціація керується Радою, що складається з президента, віце-президента, скарбника, екс-президента, голови урядового управління SIG (англ. SIG Governing Board), голови прес-центру (англ. Publications Board), трьох представників урядового управління SIG і семи виборних членів. Цю інстистуцію часто називають «Радою» у Communications of the ACM.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]