Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Асоціація Присяжних Сертифікованих Бухгалтерів
Логотип АССА.png
Міжнародна назва Association of Chartered Certified Accountants (ACCA)
Гасло Всесвітнє об'єднання професійних бухгалтерів
Засновано 13 листопада 1904
Вступ до МФБ 7 жовтня 1977
Членів 162.000
Студентів 428.000
Країн 170
Представництв 91
Акредитованих роботодавців 8500
Голова Наталія Вовчук
Адреса вул. Червоноармійська 9/2, Офіс 77, Київ 01004, Україна
Сайт www.accaglobal.com
ACCA 29 Lincoln's Inn Fields.JPG

Асоціація Присяжних Сертифікованих Бухгалтерів (англ. Association of Chartered Certified Accountants) — міжнародна професійна бухгалтерська організація, яка надає кваліфікації для працівників у сфері бухгалтерії, аудиту та фінансів. АССА налічує близько 162 000 членів та 428 000 студентів в 170 країнах світу, а також має 91 регіональних офісів. АССА засновано в Лондоні 7 жовтня 1904 року, а в вересні 2004 року було відкрито регіональне представництво в Києві, що служить точкою контакту для членів АССА та студентів з України, Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Азербайджану, Вірменії та Грузії.

Усі освітні програми АССА з самого початку складено відповідно до Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності (МСФЗ). Також усі програми АССА, за виключенням російськомовної версії Диплому з міжнародної фінансової звітності (англ. Diploma in International Financial Reporting, DipIFR), тестуються лише англійською мовою. Важливо зазначити, що АССА не проводить навчання за своїми програмами, а лише пропонує навчальну структуру і затверджує навчальні плани. Підготовкою до іспитів АССА займаються окремі навчальні центри. Іспити складаються два рази на рік, в грудневу або червневу сесію, в одному із екзаменаційних центрів АССА.

Кваліфікації[ред.ред. код]

АССА пропонує наступні кваліфікаційні програми:

Кваліфікація АССА[ред.ред. код]

Основна та найпопулярніша кваліфікаційна програма АССА. АССА Кваліфікація визнана членами Європейського Союзу та ООН. Вступним критерієм цієї програми є наявність вищої освіти (мінімум диплом бакалавра) з будь-якої спеціальності. Лише ця кваліфікація дає право отримати статус члена АССА.

Для отримання статусу члена АССА необхідно виконати три умови:

  • успішно скласти 14 іспитів (з можливими автоматичними заліками певних предметів)
  • пройти модуль з професійної етики
  • мати відповідний задокументований практичний досвід

Іспити[ред.ред. код]

Для здачі всіх іспитів даної кваліфікації надається час в 10 років з моменту реєстрації студентом цієї програми. У середньому студенти АССА здають всі іспити протягом 2-3 років. Кваліфікація АССА включає наступні іспити:

Базовий блок
Модуль «Знання»
F1 — Роль бухгалтера у бізнес-середовищі (AB)
F2 — Управлінський облік (MA)
F3 — Фінансовий облік (FA)
Модуль «Навички»
F4 — Корпоративне і підприємницьке право (CL)
F5 — Підготовка звітності для управління (PM)
F6 — Бізнес-податки та оподаткування (TX)
F7 — Фінансова звітність (FR)
F8 — Аудит та підтвердження звітності (AA)
F9 — Фінансовий менеджмент (FM)
Професійний блок
Модуль обов'язкових предметів
P1 — Управління, ризик та етика (PA)
P2 — Корпоративна звітність (CR)
P3 — Бізнес-аналіз (BA)
Модуль предметів на вибір (2 з 4 на вибір)
P4 — Поглиблений курс з фінансового менеджменту (AFM)
P5 — Поглиблений курс з підготовки звітності для управління (APM)
P6 — Поглиблений курс з оподаткування (ATX)
P7 — Поглиблений курс з аудиту та підтвердження звітності (AAA)

Модуль з професійної етики[ред.ред. код]

Модуль з професійної етики створений для того, щоб перевірити знання етичних принципів. Цей модуль стає доступний після того, як студент отримує право складати іспит P1, Управління, ризик та етика. Модуль можна скласти повністю в інтерактивному режимі. Він складається з декількох тестів на перевірку етичних принципів та цінностей, а також ситуативного завдання, в якому надається дві точки зору — аудитора та корпоративного фінансового бухгалтера.[1]

Практичний досвід[ред.ред. код]

Вимоги з практичного досвіду включають в себе 3 роки відповідного задокументованого досвіду роботи, а також досягнення за цей час 13-ти професійних цілей. Таким чином, члени АССА підтверджують свою здатність застосовувати теоретичні знання та навички на робочому місці. Практичний досвід можна отримати до, під час, або після проходження іспитів АССА Кваліфікації.

Заліки[ред.ред. код]

Існує можливість отримати автоматичні заліки певних предметів АССА Кваліфікації, в залежності від попередньої освіти студента. Випускників українських ВУЗів, як правило, зараховується до 4-х предметів. Додаткові освітні кваліфікації, такі як диплом закордонного університету або диплом MBA, можуть надати додаткові заліки. Важливо зазначити, що заліки з певних предметів не звільняють від оплати цих предметів, а лише від здачі іспитів. Освітні кваліфікації, отримані більше ніж 10 років від дати реєстрації студентом АССА, не дають права на отримання заліків.