Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
АССА в Україні, Білорусі та державах Кавказу
ACCA logo.png
Міжнародна назва ACCA (Association of Chartered Certified Accountants)
Гасло Всесвітнє об'єднання професійних бухгалтерів
Засновано 13 листопада 1904
Вступ до МФБ 7 жовтня 1977
Членів 208.000 (March 2018)
Студентів 503.000 (March 2018)
Країн 178
Представництв 101
Акредитованих роботодавців 7200
Голова Жанетта Онищук
Адреса Пл.Спортивна 1а, БЦ Гулівер, 24 поверх, Київ, 01004, Україна
Телефон/факс +380 (44) 498 34 50, +380 (44) 498 34 51
Сайт
CMNS: Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів у Вікісховищі
ACCA 29 Lincoln's Inn Fields.JPG

ACCA в Україні, Білорусі та державах Кавказу. ACCA (англ. Association of Chartered Certified Accountants, трансліт. Association of Chartered Certified Accountants, ACCA) — міжнародна професійна бухгалтерська організація, яка надає кваліфікації для працівників у сфері фінансів, аудиту, менеджменту та бухгалтерії.

Кількість студентів у світі/Україні: 503 000 / 1 500 (березень 2018)

Кількість членів у світі/Україні: 208 000 / 600 (березень 2018)

Кількість офісів у світі: 101

АССА засновано в Лондоні 7 жовтня 1904 року, а в вересні 2004 року було відкрито регіональне представництво в Києві, що служить точкою контакту для членів АССА та студентів з України, Білорусі, Азербайджану, Вірменії та Грузії.

Наявність кваліфікації АССА допомагає фінансовим спеціалістам у побудові успішної кар'єри в будь-якій області: вони можуть працювати в державному або приватному секторі, аудиторській фірмі, іноземній компанії або займатися власним бізнесом.

Кваліфікація ACCA відповідає міжнародним стандартам навчання в області бухгалтерського обліку Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC[1]). Сертифікат АССА прирівнюється до магістрського диплому та визнається в більшості країн світу.

Програма ACCA присвячує основну увагу професійним цінностям, етиці та питанням управління та призначена для тих, хто прагне стати висококваліфікованим спеціалістом у будь-якому секторі бізнесу.

Важливо зазначити, що АССА не проводить навчання за своїми програмами, а лише пропонує навчальну структуру і затверджує навчальні плани.

Кваліфікація АССА[ред. | ред. код]

АССА пропонує кілька кваліфікацій для фінансистів. Основна та найпопулярніша кваліфікаційна програма - це АССА Кваліфікація. Вона визнана членами Європейського Союзу та ООН. Вступним критерієм цієї програми є наявність вищої освіти (мінімум диплом бакалавра) з будь-якої спеціальності. Лише ця кваліфікація дає право отримати статус члена АССА. Підготовкою до іспитів АССА займаються окремі навчальні центри.[2] Іспити складаються чотири рази на рік: в березні, червні, вересні та грудні, в одному із екзаменаційних центрів АССА. Також перші чотири іспити можна складати в одному із акредитованих центрів комп'ютерного екзаменування[3] в будь-який час. Усі іспити складаються англійською мовою.

Шлях до АССА:

  • успішно скласти 13 іспитів (з можливими заліками певних предметів)
  • пройти модуль з професійної етики
  • мати відповідний задокументований практичний досвід

Схема іспитів АССА:

Базовий блок[ред. | ред. код]

Блок «Прикладні знання»
AB — Роль бухгалтера у бізнес-середовищі
MA — Управлінський облік
FA — Фінансовий облік Блок «Прикладні навички»
LW — Корпоративне і підприємницьке право
PM — Підготовка звітності для управління
TX — Бізнес-податки та оподаткування
FR — Фінансова звітність
AA — Аудит та підтвердження звітності
FM — Фінансовий менеджмент

Професійний блок

Блок обов'язкових предметів
SBL — Стратегічний бізнес лідер
SBR — Корпоративна звітність Блок предметів на вибір (2-а з 4-х на вибір)
AFM — Поглиблений курс з фінансового менеджменту
APM — Поглиблений курс з підготовки звітності для управління
ATX — Поглиблений курс з оподаткування
AAA — Поглиблений курс з аудиту та підтвердження звітності

Модуль з професійної етики[ред. | ред. код]

Модуль з професійної етики створений для того, щоб перевірити знання етичних принципів. Цей модуль стає доступний після складання перших трьох іспитів. Модуль можна скласти повністю в інтерактивному режимі. Він складається з декількох тестів на перевірку етичних принципів та цінностей, а також ситуативного завдання, в якому надається дві точки зору — аудитора та корпоративного фінансового бухгалтера.[4]

Практичний досвід[ред. | ред. код]

Вимоги з практичного досвіду включають в себе 3 роки відповідного задокументованого досвіду роботи, а також досягнення за цей час 9-ти професійних цілей. Таким чином, члени АССА підтверджують свою здатність застосовувати теоретичні знання та навички на робочому місці. Практичний досвід можна отримати до, під час, або після проходження іспитів АССА Кваліфікації.

Заліки[ред. | ред. код]

Існує можливість отримати автоматичні заліки певних предметів АССА Кваліфікації, в залежності від попередньої освіти студента. Випускників українських ВУЗів, як правило, зараховується до 4-х предметів. Додаткові освітні кваліфікації, такі як диплом закордонного університету або диплом MBA, можуть надати додаткові заліки. Важливо зазначити, що заліки з певних предметів не звільняють від оплати цих предметів, а лише від здачі іспитів. Освітні кваліфікації, отримані більше ніж 10 років від дати реєстрації студентом АССА, не дають права на отримання заліків.

ДипIФР. Диплом з міжнародної фінансової звітності (англ. Diploma in International Financial Reporting, DipIFR) від АССА[ред. | ред. код]

ДипІФР - диплом з Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності[5]. Диплом ДипІФР був розроблений АССА для підвищення рівня знань в області МСФЗ та допомагає зрозуміти основні концепції та принципи, що лежать в основі міжнародних стандартів, а також дає навички застосування МСФЗ на практиці. Навчальна програма збігається з навчальною програмою FR — Фінансова звітність Кваліфікації АССА.

Отримати диплом можна після успішного складання одного іспиту російською чи англійською мовами. Іспити можна скласти два рази на рік - в червні та грудні.

Для того, щоб стати володарем диплома, необхідно мати аттестат професійного бухгалтера або аудитора; або відповідна вища або спеціальна освіта та два роки практичного досвіду роботи в області бухгалтерського обліку та аудиту; чи три роки практичного досвіду роботи в області бухгалтерського обліку та аудиту. Досвід має бути письмово підтверджено роботодавцем або копією трудової книжки.

Іспит ДипІФР - письмовий і триває 3 години 15 хвилин. Екзаменаційні питання містять розрахункові та аналітичні елементи. Загальна кількість балів на іспит - 100. Для претендентів потрібно набрати 50 балів для отримання диплому АССА ДіпІФР.

Власники диплому ДипІФР отримують залік з FR — Фінансова звітність Кваліфікації АССА.

Важливо: Диплом ДипІФР не дає права стати членом АССА та використовувати АССА біля свого імені на візитках. Це окремий продукт та є одним з 13 іспитів Кваліфікації АССА.

Примітки[ред. | ред. код]