Астерс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Астерс
Тип Юридична фірма
Галузь юридичні послуги
Спеціалізація повний спектр юридичних послуг
Гасло Досягаємо зірок для наших клієнтів
Штаб-квартира Бізнес-центр "Леонардо", вул. Богдана Хмельницького, 19-21, 01030, Україна Flag of Ukraine.svg Київ
Ключові особи Олексій Дідковський, Армен Хачатурян
Співробітники 120
Сайт www.asterslaw.com

"Астерс" є однією з найбільших юридичних фірм України, яку було засновано в 1995 році під назвою "Шевченко Дідковський та партнери". Фірма надає послуги великим міжнародним організаціям, державним агентствам і ключовим транснаціональним та українським компаніям, що працюють у різних галузях бізнесу.

Історія[ред. | ред. код]

Фірму було засновано у жовтні 1995 року двома молодими юристами, Олексієм Дідковським[1] та Ігорем Шевченком, що вивчали міжнародне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка.

У 2004 році фірма була вперше визнана найкращою юридичною фірмою країни в авторитетному рейтингу газети «Юридична практика». У 2006 році фірма «Шевченко Дідковський і Партнери» була визнана найкращим роботодавцем України серед провідних юридичних та аудиторських фірм в рейтингу журналу «Кореспондент».

Юрфірма «Шевченко Дідковський і Партнери» надавала юридичні послуги провідним міжнародним компаніям, брала участь як юридичний радник у великих інвестиційних проектах, завдяки яким Україна отримала мільярди валютних інвестиції в стратегічні галузі економіки та в результаті яких були створені тисячі нових робочих місць і впроваджені новітні технології. «Шевченко Дідковський і Партнери» була однією з перших українських юридичних фірм західного зразка. Серед клієнтів фірми: Microsoft, Coca Cola, McDonalds, IKEA, Boeing, British Petroleum (BP), Gas de France, Європейський банк реконструкції і розвитку (EBRD), Міжнародна фінансова корпорація Світового Банку (IFC), General Electric, Daimler AG, Rolls Royce, Telenor, Adidas, Siemens, Samsung, Nokia, Райфайзен Банк Аваль, Укрексімбанк, Alcatel, Mitsubishi, Nissan, Renault, Fiat, Levis, Philip Morris, Citibank, UBS, Deutsche Bank, UniCredit Group, Merill Lynch, JP Morgan, Lehman Brothers, McKinsey & Company, Arcelor, Glencore, VISA, Western Union,Miele, Hilti, Velux, Ecolab і багато інших. Юристи фірми «Шевченко Дідковський і Партнери» також представляли інтереси футболіста Андрія Шевченка в суперечках щодо міжнародних рекламних контрактів з світовими брендами. У 2006-2007 рр. Ігор Шевченко виконував обов'язки члена Ради директорів компанії «Київстар», представляючи інтереси її основного акціонера, норвезької компанії Telenor - одного з найбільших мобільних операторів світу. У 2007 р. Ігор Шевченко продав свою частку у фірмі і зосередився на громадській та благодійної діяльності.

Внаслідок ребрендингу у 2008 році фірму було перейменовано на "Астерс" [2]. Назва "Астерс" походить від грецького та латинського слова "зірки" та відображається також і в місії фірми: Досягаємо зірок для наших клієнтів[3]. У травні 2016 р. «Астерс» була названа Юридичною фірмою десятиліття в Україні під час щорічної церемонії «Юридична премія», проведеної видавництвом «Юридична практика».

"Астерс" сьогодні[ред. | ред. код]

Команда "Астерс" налічує понад 120 працівників, серед яких 14 партнерів та 70 юристів.

Олексій Дідковський — керуючий партнер юридичної фірми "Астерс". Олексій Дідковський спеціалізується на злиттях та поглинаннях, корпоративному праві, судових провадженнях та арбітражі, проектному фінансуванні, цінних паперах, страхуванні та телекомунікаційному праві.

Армен Хачатурян є старшим партнером юридичної фірми "Астерс". Серед його ключових практик: банківське та фінансове право, проектне фінансування, реструктуризація та неплатоспроможність, злиття та поглинання, корпоративне право, цінні папери, енергетика, приватизація, трудове право. Армен Хачатурян надає консультації стосовно юридичних аспектів та регуляторних питань, пов’язаних з іноземним фінансуванням. Він відзначений у відомих міжнародних юридичних виданнях як один з найвпливовіших юристів України у сферах своєї спеціалізації[4].

Суспільство[ред. | ред. код]

Роботи з галереї IconArt у рамках виставки проекту АртАстерс
Роботи з галереї IconArt у рамках виставки проекту АртАстерс

"АртАстерс"

"АртАстерс" — це благодійний проект, покликаний підтримувати та популяризувати сучасне українське мистецтво. "Астерс" надає можливість художникам експонувати роботи у корпоративній галереї, що знаходиться у приміщенні офісу фірми. З появою кожної нової експозиції фірма проводить арт-вечори, аби розповісти про художників, їхню творчість та обмінятися враженнями у легкій, невимушеній атмосфері.

Правнича школа

Правнича школа ЕВА та Астерс – це унікальна безкоштовна освітня платформа для українських юристів, призначена для обміну досвідом та найкращими прикладами юридичної підтримки та захисту бізнесу. Юридична фірма Астерс ініціювала заснування Правничої школи у Києві у 2013 році. Проект здійснюється у партнерстві з Європейською Бізнес Асоціацією (провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні, що об'єднує близько 900 європейських, українських та міжнародних компаній).

Заняття у Правничій школі ЕВА-Астерс, жовтень 2015 р.
Заняття у Правничій школі ЕВА-Астерс, жовтень 2015 р.

За  роки своєї роботи Правнича школа Європейської Бізнес Асоціації та Астерс довела актуальність та доцільність цього проекту як єдиного регулярного та безкоштовного майданчику для обміну досвідом серед юристів України.

Проект Правничої школи був визнаний найкращим на юридичному ринку за результатами Всеукраїнського конкурсу бізнес-кейсів з корпоративної соціальної відповідальності в 2015 р.[1]

Освіта

Починаючи з 2005 року, юридична фірма "Астерс" проводить щорічний стипендіальний конкурс для студентів-правників вищих навчальних закладів м. Києва та Київської області, спрямований на стимулювання творчої і професійної ініціативи студентів. Конкурс складається з 2-х турів: заочного та очного. Перший (заочний) тур полягає у самостійному вирішенні студентами конкурсних завдань, що розроблені юристами "Астерс" на основі реальних справ[5].

За підсумком оцінки конкурсних робіт Стипендіальна комісія визначає 10 фіналістів, які запрошуються для участі у другому (очному) турі, який включає вирішення теоретичних і практичних завдань безпосередньо в офісі "Астерс". Цей досвід допомагає студентам поліпшити письмові та презентаційні навички, розвинути інтелектуальну гнучкість та здобути впевненість у собі, що є важливими рисами для професійного юриста.

Переможці конкурсу отримують щомісячні стипендії протягом півроку та мають можливість пройти стажування у фірмі, а у разі успішного завершення стажування стати частиною професійної команди "Астерс".

Практики[ред. | ред. код]

"Астерс" надає повний спектр юридичних послуг.

Ключовими практиками фірми є:

"Астерс" є багатопрофільною юридичною фірмою, що надає повний спектр юридичних послуг в усіх ключових галузях бізнесу: від банківської справи і фінансів до природних ресурсів та інформаційних технологій. Зокрема, фірма зосереджується на всіх основних галузях права та бізнесу: сільському господарстві, енергетиці, харчовій промисловості, автомобільній індустрії, страхуванні, ЗМІ та рекламі, нерухомості та будівництві, транспортній інфраструктурі, суднобудуванні та телекомунікаціях.

Членство та визнання[ред. | ред. код]

"Астерс" - єдиний в Україні член світової організації World Services Group [6] та багаторічний член численних професійних асоціацій та об'єднань, у тому числі міжнародних та українських правничих асоціацій, торговельних палат та бізнес асоціацій. Зокрема, фірма є активним членом Українсько-американської ділової ради[7], Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, Міжнародної Торгової Палати.

"Астерс" також є ексклюзивним членом Biolegis[8], провідної міжнародної мережі незалежних європейських юридичних фірм, що мають значний досвід роботи у сферах біологічних наук, біотехнологій, фармацевтики, медичного обладнання та суміжних з ними галузях права.

"Астерс" є членом L2B Aviation, найбільшої міжнародної мережі юридичних фірм, що надають консультації компаніям з авіаційного права.
"Астерс" та партнери фірми постійно посідають провідні місця у авторитетних міжнародних та українських юридичних довідниках та рейтингах.

Юридичну фірму "Астерс" та її партнерів регулярно відзначають найавторитетніші міжнародні й вітчизняні дослідження та рейтинги, зокрема, The Legal 500[9], The Lawyer European Awards[10], Chambers Global[11], Chambers Europe[12], IFLR 1000[13], Who's Who Legal[14], Best Lawyers[15], Expert Guides[16], PLC Which Lawyer?[17], Ukrainian Law Firms[18].

THE LAWYER EUROPEAN AWARDS 2015

Юридична фірма "Астерс" вдруге поспіль здобула перемогу у номінації "Юридична фірма 2015 року: Україна та СНД" [2] від авторитетного британського видання The Lawyer, що висвітлює події на англійському та міжнародному юридичних ринках. Урочиста церемонія нагородження відбулася в Лондоні 12 березня 2015 року. Фірми-номінанти на здобуття цієї нагороди ретельно відбираються на підставі таких критеріїв як бездоганний рівень надання послуг клієнтам, здатність залучати нових клієнтів, участь в інноваційних транзакціях та проектах, а також потенціал щодо досягнення стратегічних цілей в юридичній галузі.

IFLR1000: The Guide to the World's Leading Financial Law Firms

У довіднику провідних світових фінансових юридичних фірм за 2015 рік [3] "Астерс" здобула високу оцінку в обох українських рейтингах: у галузі банківського/фінансового права і злиттів та поглинань.

WHO'S WHO LEGAL Annual Awards 2014

"Астерс" була визнана Найкращою юридичною фірмою 2014 року в Україні міжнародним рейтинговим довідником Who's Who Legal на урочистій церемонії в Нью-Йорку 31 березня 2014.

The Legal 500 EMEA (Europe, Middle East and Africa)

За результатами оцінки якості роботи найкращих юридичних фірм країни, юридична фірма "Астерс" отримала високі позиції у рейтингу видання The Legal 500 EMEA (Europe, Middle East and Africa). Фірма одержала численні рекомендації від колег та клієнтів в усіх оцінюваних напрямках юридичної практики – банківській справі, фінансуванні та ринках капіталу, корпоративному праві, злиттях та поглинаннях, вирішенні спорів, інтелектуальній власності, нерухомості та оподаткуванні.

CHAMBERS GLOBAL. The World's Leading Lawyers for Business

За результатами авторитетного міжнародного дослідження [4], "Астерс" увійшла до переліку найкращих в Україні фірм, що надають повний спектр юридичних послуг. Джерело підтвердило провідні позиції фірми, надавши їй високі місця у рейтингах з таких досліджуваних практик, як банківське і фінансове право, корпоративне право, злиття та поглинання.

CHAMBERS EUROPE

Впливовий щорічний огляд європейського ринку юридичних послуг, підтвердив позиції "Астерс" як провідної української юридичної фірми, відзначивши в усіх практиках, що включені в огляд по Україні [5], зокрема в сферах банківського та фінансового права, ринків капіталу, антимонопольного та конкуренційного права, корпоративного права, злиттів та поглинань, трудового права, енергетики та природних ресурсів, інтелектуальної власності, нерухомості, реструктуризації/неплатоспроможності та оподаткування.

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Олексій Дідковський
 2. http://advocatura.kiev.ua/news/77-kadrovye-izmenenija-v-juf-shevchenko-didkovskijj.html
 3. http://dic.academic.ru/dic.nsf/brokgauz_efron/7133/%D0%90%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80
 4. http://www.asterslaw.com/ua/attorneys/partners/856/
 5. http://www.aiesec.org.ua/v-konkurs-na-zdobuttya-imennyh-stypendij-yurydychnoyi-firmy-asters
 6. World Services Group
 7. Українсько-американська ділова рада
 8. Biolegis
 9. The Legal 500 > Asters > Kiev, UKRAINE > What we say. www.legal500.com. Процитовано 2015-07-30. 
 10. Law Firm of the Year: Ukraine and the CIS. 
 11. Asters – Kyiv – Law Firm Profile - Chambers Global 2015 – Chambers and Partners. www.chambersandpartners.com. Процитовано 2015-07-30. 
 12. Asters – Kyiv – Law Firm Profile - Chambers Europe 2015 – Chambers and Partners. www.chambersandpartners.com. Процитовано 2015-07-30. 
 13. Asters | IFLR1000. www.iflr1000.com. Процитовано 2015-07-30. 
 14. http://www.lbresearch.com, Law Business Research Ltd,. Asters - Law Firms - The Latest Legal News and Law Firm Information - Who's Who Legal. whoswholegal.com. Процитовано 2015-07-30. 
 15. Визнання | Asters. www.asterslaw.com. Процитовано 2015-07-30. 
 16. Expert Guides. www.expertguides.com. Процитовано 2015-07-30. 
 17. Визнання | Asters. www.asterslaw.com. Процитовано 2015-07-30. 
 18. ASTERS - Ukranian Law Firms. www.ukrainianlawfirms.com. Процитовано 2015-07-30. 

Посилання[ред. | ред. код]