Атидові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Атидові
Caridina multidentata
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти( Eukarya)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Десятиногі (Decapoda)
Підряд: Плеоцимати (Pleocyemata)
Інфраряд: Креветки (Caridea)
Надродина: Atyoidea
(De Haan, 1849)
Родина: Atyidae
(De Haan, 1849)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Atyidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Atyidae
EOL logo.svg EOL: 1231
ITIS logo.svg ITIS: 97243
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 96235
Fossilworks: 59250

Атидові, або прісноводні креветки (Atyidae) — родина креветок, представлених у тропічних та більш помірних водах світового океану. Єдина родина у надродині Atyoidea[1]. Дорослі особини потребують постійного перебування у прісній воді, хоча деякі з видів (наприклад, гавайська креветка) можуть мешкати і у солонуватому середовищі. Це єдина родина, що входить до складу надродини Atyoidea.

Креветки родини Atyidae здобули популярність серед акваріумістів не в останню чергу завдяки зусиллям японського аква-дизайнера Такесі Амано, що популяризував вид Caridina multidentata. Крім креветок Амано акваскейпи є домівкою для багатьох інших видів, що належать переважно до родів Caridina та Neocaridina.

Класифікація креветок за родами здійснюється на основі робіт Семмі Де Граве та його партнерів[1], що були оприлюднені у 2009 році та зазнали деяких доповнень з того часу[2][3].

Роди[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Sammy De Grave, N. Dean Pentcheff, Shane T. Ahyong et al. (2009). A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans. Raffles Bulletin of Zoology. Suppl. 21: 1–109. 
  2. Yixiong Cai (2010). Atydina, a new genus for Caridina atyoides Nobili, 1900, from Indonesia (Crustacea: Decapoda: Atyidae) (PDF). Zootaxa 2372: 75–79. 
  3. Jasmine Richard, Sammy De Grave & Paul F. Clark (2012). A new atyid genus and species from Madagascar (Crustacea: Decapoda: Caridea) (PDF). Zootaxa 3162: 31–38. 

Посилання[ред.ред. код]