Аудека

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аудека
Народився невідомо
Помер після 585
Бежа
Країна  Галісійське королівство
Національність свев
Титул король
Посада Monarch of Galiciad[1][2]
Термін 584—585 роки
Попередник Еборік
Наступник Маларік
Конфесія католицтво
У шлюбі з Сісегунта

Аудека або Андека, Одіакка (*д/н —після 585) — останній король свевів у 584585 роках.

Біографія[ред. | ред. код]

Походив зі знатного роду. Був одруженим з донькою короля Міро. Після смерті останнього у 583 році очолив групу аристократів, що виступала за збереження самостійності королівства свевів.

У 584 році очолив змову проти короля і свого швагра Еборіка, який визнав зверхність Вестготської держави. Еборіка відправлено до монастиря Після повалення останнього Аудеку було оголошено новим королем. За деякими відомостями оженився на удові Міро — Сісегунті. Проте можливо, що іспанські хроністи сплутали матір і доньку з однаковим ім'ям. Шлюб з донькою короля також надавав Аудеці право на трон. За іншою версією перша дружина (донька Міро) померла ще до 584 року, тому він оженився на її матері.

Цією змовою скористався Леовігільд, король вестготів, для остаточного підкорення свевів. У 585 році Аудека зазнав поразки від військ вестготського принца Реккареда у битві при Бразі. Згідно Іоанна Бікларського, «король Леовігільд спустошив Галісію, захопивши короля Аудеку, позбавив королівства, народ свевів, скарбницю і землю привів під свою владу і зробив готською провінцією», Аудеку постригли в ченці і відправили на заслання в місто Пакс Юлія (сучасне місто Бежа), де він отримав сан пресвітера. У цей час свеви підняли повстання, оголосивши королем Маларіка.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Turonensis G. Historiarum libri decem — 0577.
  2. Biclaro J. o. https://la.wikisource.org/wiki/Chronicon_(Iohannes_Biclarensis)#ANNO_II_MAVRICII_IMP.,_QVI_EST_LIVVIGILDI_XVI_ANNVS_(584)