Афгані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Афгані
Afghānestān paper money.JPG
Держава(и) Flag of Afghanistan.svg Афганістан
Центральний банк Да Афганістан банк
Валютні курси
€1 {{{Код1}}} ()
1 {{{Код1}}} ()
UAH1 {{{Код1}}} ()
CMNS: Афгані у Вікісховищі
Afghan afghani

Афга́ні — грошова одиниця Афганістану, дорівнює 100 пулам; введена законом 1926 року. За станом на 1 жовтня 1959 року курс до радянського карбованця становив 100 афгані за 20 крб.

Afghan afghani

Монети[ред. | ред. код]

Кілька десятиліть тому після чергової  монети пули майже повністю зникли з обігу, проте зараз ця фінансова одиниця поступово повертається до використання — стають дедалі популярнішими дріб'язкові монети номіналом 25 і 50 пули. Також у вигляді монет випускають 1, 2 і 5 афгані.[1]

На даний час дизайн всіх монет практично однаковий — на аверсі можна побачити герб, з іншого боку — мечеть і два прапори, що символізують поєднання влади та релігії.

Банкноти[ред. | ред. код]

На даний час в обігу знаходяться 1000, 500, 100, 50, 20, а також 10, 5, 2 і 1 афгані різних років випуску. На даний час використовуються в основному банкноти великих номіналів, а дрібніші, такі як 10 афгані і менше — зараз можна віднести до розряду колекційних.

Афгані відносять до числа валют з низьким рівнем захисту. Адже на самих купюрах, у відповідності до ісламських законів, забороняється використовувати зображення живих істот, їх замінюють національний малюнок та окремі написи, завдяки чому такі купюри стає набагато легше підробляти. Символічним засобом захисту для афгані є водяний знак, що має вигляд мечеті.

Цікавим фактом є те, що цю валюту виготовляють на російських фабриках, при цьому папір, що використовують для виготовлення афгані є ідентичним до того, з якого виробляють американські долари.

У 2002 році курс афгані до долара становив 40000:1, пізніше ситуацію вдалось виправити у вигляді 14000:1, проте всі добре розуміли, що для кінцевого виправлення ситуації післявоєнної держави потрібна грошова реформа, яка відбулася у жовтні 2002 року. Її результатом стала  афгані.

Afghan afghani

На даний час в країні встановлено два окремі курси офіційної валюти — від кабульського  і від так званого «північного» Центрального банку. Також варто зазначити, що практично на всій території  можна розрахуватися доларами США нарівні з національною валютою, але в деяких районах здачу з доларів можуть видати саме афгані.[1]

Afghan afghani

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]