Ахая (римська провінція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ахайа (виділена темно-червоним) на мапі Римської імперії, 116 р.


Язык оригинала: русский 2174/5000 Ахе́я (Аха́йя; др.-греч. Ἀχαΐα, лат. Ахея або Ахея) - провінція римської імперії з центром у Коринфе, що займається територією Пелопоннеса і межує з цим на севірі з провінцією Македонії.

Цей регіон був включений до складу Римської республіки як частина провінції Македонії за 146 рік до н. е. після того, як сопротивлення Ахейського союзу було зломлене кровавою кампанією, зкінчилася розграбленням і знищинням Коринфа римським полководцем Луціем Мумієм і вбивством або продажем у рабстві всіх своїх жителів. За цю перемогу Мумій отримав нагороду прозвищем «Ахаїк», що означало «перемогти Ахеї». Назва області Пелопоннеса - Ахея - римляни розповсюджувались на весь півострів.

За 60 років Греція була повністю підчинена Риму як його провінція. Деякі міста, такі, як Аффіни або Спарта, навіть отримали право самоуправління в межах своїх територій.

У 88 році до н. е. Мітрідат В.І. Євпатор, царь Понта, почав війну проти Рими при підтримці великого числа гречних полісів. Римські легіони під командуванням Луція Корнелія Суллі витесніли Мітрідата з Греції, подавали восторення і розкладали Афіни в 86 до н. е. і Фіви рік спустя. Восставлені міста були сурово покарані; вся Греція лежала в руїнах. З цим часом грецькі міста, колись великі торгові централи, більше не зміщуються до попередніх висот. Афіни, втікаючи, залишилися серьозним науковим центром, але їх затміла слава Олександрії.

Після поразки Антонія та Клеопатри близько 27 років до н. е. імператор Август виделив Ахею в самостійній сенатській провінції [1]. Тиберій із цільовим економічним подружжям перевернув Македонію та Ахайю з сенатських провінцій в імператорські. Нерон провозгласив на істмійському святкуванні незалежність Греції, що означало звільнення від даного Риму (було відменено Веспасіаном за фінансовим співпрацею [2]). Імператори з династиї Флавієв і Антонінов неоднократно відвідували міста Греції і благосклонно відносилися до Аффінаму. Адріан розвернув широкомасштабну програму по востановленню з боку руїн поганих грецьких городів, ібо представився поклонником грецької культури [3]. У ході кризису III віка Ахея підверглась страшному опустошенню готамі (263 рік [4].). УВАГА!Перклад не точний.Не старайтеся запамятати незрозумілі слова.Якщо ви замітили помилку,будьласка виправте її.