Ахсікет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 40°53′13″ пн. ш. 71°27′07″ сх. д. / 40.887° пн. ш. 71.452° сх. д. / 40.887; 71.452 Ахсіке́т (Ахсі) — городище на правому березі Сирдар'ї, на території сучасної Наманганської області Узбекистану, неподалік від селища Джумашуй.

Опис[ред. | ред. код]

Мсто складалось із цитаделі, шахристану — основної міської частини й рабаду — району, де жили ремісники. Площа міста становила близько 30 гектарів. Цитадель була відокремлена від міста стіною, а по периметру зовнішніх міських стін було вирито глибокий рів.

У місті була розвинута торгівля й кустарне ремісниче виробництво. У VII—XIII століттях в Ахсікеті був один із середньоазійських центрів з виробництва литої тигельної сталі[1]. 70 гектарів площі городища були зайняті під виробництво сталі[2].

У X—XIII століттях Ахсікет був одним з найбільших міст Ферганської долини. Незважаючи на те, що у XIII столітті Ахсікет був зруйнований у результаті монгольської навали, навіть у XV столітті він вважався великим містом, а батько Бабура Умар-Шейх-мірза, будучи правителем Ферганської долини, обрав Ахсі своєю резиденцією. 1620 року місто було цілковито зруйновано землетрусом. Населення Ахсікета, що вціліло після того землетрусу, переселилось до сусіднього Намангана.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]