Аччаюолі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб роду Аччаюолі

Аччайолі, або Аччайуолі (Аччаюолі), Аччайуолі (Аччаюолі), та Акциайолі (Акциаюолі, Акциайуолі) (італ. Acciaioli, Acciaiuoli, Acciajuoli) — старовинний флорентійський рід, який за переказами, походив із Брешії. У середині 18 століття рід Аччайолі ледь не згас, але завдяки нащадку, виселеному у Фуншал на Мадейрі, ця лінія втрималася ще до 1834 року, коли рід остаточно обірвався. Багатства роду на той момент були давно розтрачені.

Відомі представники роду[ред. | ред. код]

  • Лінія, що залишилася у Флоренції, рясніла обдарованим людьми. Донато Аччаюолі (народився у 1428 році, помер 28 серпня 1478 року) — заслужений державний муж і цінувався усіма як письменник; з його творів дійшло до нас «Caroli Magni vita»" (Менкен, «Scriptores rerum Germanicarum», т. I), латинський переклад деяких життєписів Плутарха (1470), часто друкувався коментар до «Етики» Аристотеля.
  • Його син Роберто Аччаюолі посідав перше місце серед прихильників партій Медічі під час переходу від республіки до князівства.
  • Вінченцо Аччаюолі, народився на початку 16 століття, помер у 1572 році, — історик і науковець, з творів якого до нас дійшли тільки «Vita di Giannozzo Manetti» (Флоренція, 1570) і «Vita di Piero di Gino Capponi» (видана Аччаюолі в «Archivio storico italiano», т. 4, 1853).
  • Філіппо Аччаюолі, народився в Римі в 1637 році, лицар Мальтійського ордену, відвідав чотири частини світу, написав віршами кілька оперних текстів, до яких сам написав музику. Помер у Римі у 1700 році. Він вважається справжнім винахідником машинної частини театру.

Джерела[ред. | ред. код]