Ашшур-надін-шумі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ашшур-надін-шумі
Confirmation by Shamash-shum-ukim of a grant originally made by Ashur-nadin-shumi. 670-650 BCE, from Babylonia, Iraq. The tablet is currently housed in the British Museum.jpg
Ашшур-надін-шумі вполював антилопу
Народився невідомо
Помер бл. 694 до н. е.
Елам
Країна Вавилон
Діяльність суверен
Титул цар Вавилону
Посада Цар Вавилону[d]
Термін 702—700 до н.е.
Попередник Бел-ібні
Наступник Нергал-ушезіб
Рід IX Вавилонська династія
Батько Сін-аххе-еріба

Ашшур-надін-шумі (д/н — бл. 694 до н. е.) — цар Вавилону близько 700—694 до н. е. Ім'я перекладається як «Ашшур дарував нащадків».

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з Ассирійської (IX Вавилонської) династії. Син ассирійського царя Сін-аххе-еріби. Після повалення у 700 році до н. е. васального царя Вавилону Бел-ібні батько зробив Ашшур-надін-шумі новим вавилонським царем.

Сприяв зміцненню ассирійської влади в Вавилонії. Брав участь у походах до Примор'я, де ассирійці воювали з халдеями. В подальшому був учасником організації морського походу проти Еламу, що відбувся 694 року до н. е. Втім того ж року Халлутуш-Іншушинак II, цар Еламу, виступив проти Вавилонії, захопивши важливе місто Сіппар. У вирішальній битві Ашшур-надін-шумі зазнав поразки, потрапив у полон. Його було відвезено до Еламу, де незабаром той помер. Новим царем Вавилону еламіти зробили Нергал-ушезіба.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Francis Richard Stephenson: Historical Eclipses and Earth's rotation. — Cambridge University Press, Cambridge 1997. — ISBN 0-521-46194-4. (англ.)
  • Dietz-Otto Edzard: Geschichte Mesopotamiens. — Beck, München 2004. — ISBN 3-406-51664-5. (нім.)