А-100

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
А-100
А-100
Призначення: Літак дального радіолокаційного стеження 
Перший політ: 2016 (план) 
Розробник: ВАТ «Концерн «Вега»
ТАНТК ім. Г.М.Беріева 
Базова модель: Іл-76 
Екіпаж: >4 осіб
Крейсерська швидкість: ~700 км/год
Максимальна швидкість (МШ): ~850 км/год
Довжина: 46.86 м
Висота: 14.76 м
Розмах крила: 50.50 м
Площа крила: 300 м²
Шасі: трьох опорне 
Двигуни: 4 ТРДД ПС-90А 
Тяга (потужність): 4 х 3500 Кгс 

А-100 «Прем'єр»[1] — літак дальнього радіолокаційного виявлення і управління на базі Іл-76 з двигуном ПС-90А. Антенний комплекс буде побудований на базі антени з Активною фазованою решіткою. Поставки в ВПС Росії планується почати в 2016 році[2].[3].

Характеристика проекту[ред.ред. код]

Стратегічний літак АВАКС А-100, також відомий як «виріб ПМ», доповнить і потім і замінить літаки А-50 і А-50У. На ньому буде встановлена ​​нова РЛС «Прем'єр», розроблена Концерном Вега, що включає обертову антену РЛС з активним електронним скануванням по вертикалі і механічним скануванням по азимуту. Антена РЛС «Прем'єр» робить один оборот за 5 секунд, що вдвічі швидше, ніж у РЛС «Джміль» літака А-50, а це веде до поліпшення супроводу швидкісних цілей.

Зовні розмір і місце установки утримувачів антени зверху літака не відрізняється від А-50. У носовій частині фюзеляжу над кабіною пілотів, встановлений круглий обтікач, і під ним, ймовірно, знаходиться антена пасивної системи виявлення. Схожа, але спрямована в задню півсферу антена, встановлена ​​в основі кіля. На нинішніх літаках А-50 подібної антени немає. Крім того додаткові антени з'явилися перед обтікачами основних шасі. Краплеподібні обтікачі, розміщені з обох бортів в носовій і кормовій частинах літака, приховують антени комплексу бортової оборони, аналогічно А-50. На А-100 також є обтікач перед центропланом, під яким знаходиться антена супутникового зв'язку.

Сучасний стан програми[ред.ред. код]

Прототип А-100 збирається на ТАНТК ім. Берієва в Таганрозі з використанням планера літака А-50. Наступні літаки будуть будуватися на базі військово-транспортного літака Іл-76МД-90А, чиє серійне виробництво розгортається на ВАТ «Авіастар» в Ульяновську. Цей літак оснащений чотирма новим двигунами ПС-90А-76 з тягою по 14 т (на дві тонни більше, ніж у двигунів Д-30КП), має модернізоване БРЕО, а також ряд змін в планері, включаючи більш легке і посилене крило.

Фахівці Державного льотно-випробувального центру Міноборони РФ в Ахтубінську Астраханській області в 2015 році проведуть випробування першого екземпляру літака.

Технічні можливості[ред.ред. код]

За попередніми даними, літак А-100 «Прем'єр» дозволить виявляти бомбардувальники противника на відстані до 900 км, винищувачі — до 600 км. Для наземних цілей у вигляді колон бронетехніки визначається відстань виявлення в 450–500 км. Новий літак, випробування якого заплановані на 2015 рік, здатний супроводжувати в два рази більше число цілей одночасно, ніж це може робити літак А-50[4].

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]