БМПВ-64

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Важка бойова машина піхоти БМПВ-64
БМПВ-64
БМПВ-64
Тип БМП
базова модель — Т-64
Історія використання
Оператори Україна Україна
Історія виробництва
Виробник Україна Україна, Харківський бронетанковий ремонтний завод
Виготовлення з 2005
Виготовлена
кількість
2 (як мінімум)
Характеристики
Довжина 6500 мм
Ширина 3300 мм
Висота 2600 мм
Обслуга 3
Десант 12

Броня Динамічний захист: «Ніж»
Головне
озброєння
30-мм КБА-2 або ЗТМ-2

БМПВ-64 (також відома як БМП-64) — сучасна українська важка бойова машина піхоти на базі танка Т-64. Розробником і виробником машини є Харківський бронетанковий ремонтний завод.

Опис машини[ред. | ред. код]

Прототип важкого бронетранспортера БМПВ-64 було розроблено в Україні за ініціативою Харківського БТРЗ. Перший прототип було закінчено 2005-го року. Ця машина є найглибшою модернізацію танка Т-64. Сьогодні українська армія має велику кількість танків Т-64, тому модернізація їх до якісно нового рівня є пріоритетом для вітчизняного ОПК.

БМПВ-64 призначено для транспортування і підтримки піхоти. Машина створювалася з урахуванням досвіду дії бойових машин піхоти в міських умовах, а точніше їх невдалих дій, внаслідок катастрофічно недостатнього бронювання. Саме в ході міських боїв виявилися ці недоліки, так як із тактики застосування БМП в ході звичайних військових дій відомо, що вони повинні йти позаду танків, і їх функція зводилася лише до функції доставки піхоти до місця атаки. Але в міських боях, де чітка лінія оборони супротивника розмита, а нападу можна чекати з будь-якого напряму і з будь-якого будинку, БМП частенько опинялися на передньому краї, де зазнавали тяжких втрат.

БМПВ-64 має композитну броню, доповнену блоками динамічної броні. Нижню частину корпусу також було посилено (у порівнянні з танком Т-64) до рівня, при якому БМПВ−64 зможе вижити при підриві 4-кілограмової протипіхотної міни. Окрім цього, важкий БТР може бути оснащено активною системою захисту — «Заслін». Стверджують, що цей БТР має систему захисту нітрохи не гіршу від аналогічних систем більшості танків.

Прототип цього важкого бронетранспортера оснащений дистанційно керованим бойовим модулем, який озброєний 30-мм гарматою і спареним з нею 7,62-мм кулеметом. Також передбачена можливість встановлення одного дистанційно керованого 12,7-мм кулемета.

Двигун БМПВ-64 знаходиться спереду. Фактично ж конструктори зробили передню частину машини ззаду корпуса танка, так що цей важкий БТР, якщо так можна висловитися їде назад, у порівнянні з Т-64. Переднє розташування двигуна забезпечує додатковий захист і надає достатньо простору для розміщення десанту. Вхід і вихід піхотинців в цій машині здійснюється через задні двері.

Пропонують різні варіанти БМПВ-64, такі, як:

 • командирська машина;
 • САУ під 120-мм міномет;
 • евакуаційна машина;
 • ряд інших.

Такі великі можливості модернізації дають можливість встановлювати на цій машині різні бойові модулі сукупною масою до 22 тонн. У базовому варіанті БМПВ-64 важить 32,5 тони. Усередині машині може легко розміститися до 12 десантників і 3 члени екіпажу.

Двигуни[ред. | ред. код]

БМПВ−64 використовує перевірені багатопаливні українські дизельні двигуни 5ТДФА (700 к. с.) і 5ТДФЕ (850-900 к. с.) об'ємом 13,6 л. Машину так само запропоновано обладнувати українським дизельним 1000-сильним двигуном 6ТД-1. Із цим мотором машина зможе розвивати швидкість до 75 км/год.

Перспективи проекту[ред. | ред. код]

Враховуючи сучасні тенденції у розвитку бойових машин піхоти та можливості замкненого виробництва на український підприємствах, БМПВ-64 буде мати високий потенціал при досить невеликій ціні виробництва та обслуговування. Розглядається навіть можливість в майбутньому повністю замінити всі БМП-1 та БМП-2 на нові бойові машини піхоти українського виробництва. У зв'язку з повною уніфікацією з танком Т-64 БМПВ-64 буде значно легше впровадити до складу української армії, а також полегшити процес створення матеріально-технічної бази та навчання персоналу.

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
БМПТ-64
Searchtool.svg Фото 1
Searchtool.svg Фото 2
Searchtool.svg Фото 3

Проте, на 2016 рік, Міністерство оборони України не включило проект БМПВ-64 в держоборонзамовлення взагалі.

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Колісна версія БМП-K-64

Модифікації[ред. | ред. код]

 • БМПВ-64 — базова модель, випущена в 2005 році. Модуль з 30-мм гарматою 2А42, 7,62-мм кулеметом ПКТ, ЗРК «Ігла», ПТРК «Бар'єр», наявний навісний динамічний захист «Контакт-5».
 • БМПТ-64 — друга модифікація, оснащена дистанційно керованою безлюдною баштою з 30-мм автоматичною гарматою КБА-2 або ЗТМ-2, додатковими вбудованими модулями від танка Т-64Е, комплексом ПТКР, обладнаний динамічним захистом «Дуплет».
 • УМБП-64 — універсальна машина бойового постачання.
 • УМР-64.
 • БТРВ-64 — важкий бронетранспортер.
 • БМП-К-64 — восьмиколісний варіант БМПВ-64, масою 17,7 тонн без боєкомплекту (дослідний зразок).

Див. також[ред. | ред. код]

 • БТР-Т — важкий бронетранспортер російського виробництва, створений на основі основного бойового танку Т-55.
 • Namer (БМП)

Посилання[ред. | ред. код]