Баал (демон)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сигіл Баала
Пекельний словник, ілюстрація Баала

Баал ([ˈbl] іноді вимовляється як Bael, Baël (Французькою), Baell) у гейтському[en] окультному письмі 17-го століття є одним із семи принців[en] Пекла. Ім'я запозичене від Ханаанського божества Баала, що згадується у Єврейській Біблії як головний бог Фінікійців.

У цій ієрархії демонів, Баал (частіше вимовляється як "Баел" в цьому контексті, що може означати, що ці два персонажі ніяк не пов'язані) був першим і головним королем в Пеклі. Він правив над Сходом. У деяких авторів Баал є герцогом, якому підпорядкувались шістдесят шість легіонів демонів.

У період англійського пуританського періоду Баал або порівнювався із Сатаною, або вважався його головним помічником. Згідно Френсіса Барретта, він мав можливість зробити тих, хто закликає його, невидимими. За словами інших демонологів його сили стають сильнішими в жовтні.

Він мав хрипкий голос і, відповідно до деяких джерел, міг робити людей мудрими.

Його семитський попередник зображався у вигляді людини або бика,[1], а демон Баал у гримуарській традиції міг з'являтися у вигляді людини, кота, жаби, або їх комбінації. В ілюстрації Коллена де Плансі в книзі 1818 р. Пекельний словник зображені голови цих істот із ногами павука.[2][3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Miller, Patrick (2000).Israelite religion and Biblical theology: collected essays. Continuum International Publishing Group, p. 32. ISBN 1-84127-142-X
  2. Baal / Bael Part 1 - Demonology Profile. 
  3. All About Demon Baal. 

Джерела[ред. | ред. код]