Бабак Сергій Віталійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бабак Сергій Віталійович
Народився 31 липня 1978(1978-07-31) (41 рік)
Київ
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність юрист, економіст, політик
Alma mater Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана і Единбурзький Нейпірський університетd
Сфера інтересів економіка
Посада Народний депутат України
Науковий ступінь доктор технічних наук
кандидат економічних наук
Науковий керівник Експерт Інституту майбутнього
Особ. сторінка uifuture.org/experts/experts/24251-serhiy/babak
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Бабак Сергій Віталійович (нар. 31 липня 1978(19780731), Київ) — український юрист, економіст і психолог. Доктор технічних наук, кандидат економічних наук, співзасновник Ukrainian Heritage Foundation, куратор освітнього напряму Українського інституту майбутнього.[1]. Голова комітет з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України IX скликання (з 29 серпня 2019 року)[2].

Біографія[ред. | ред. код]

Економічну освіту здобув у Київському національному економічному університеті та в Університеті Нейпіра, Шотландія. Закінчив юридичний факультет Університету новітніх технологій, а також Ужгородський національний університет за спеціальністю «Психолог».

Був заступником Генерального секретаря Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, директором Департаменту міжнародного співробітництва. Колишній проректор і радник ректора Університету новітніх технологій. Директор департаменту з питань підприємництва та залучення інвестицій Українського Союзу промисловців та підприємців.

Наукові здобутки[ред. | ред. код]

За період наукової кар'єри опублікував понад 50 наукових робіт, серед них — 7 монографій і 2 підручники. Спеціалізується на питаннях реформи системи освіти, впровадження наукових інновацій та менеджменті вищої освіти.

Доктор технічних наук, автор більше 60 наукових праць з економіки та технічних наук. Має 20 років наукового та викладацького стажу. 5 років був проректором приватного університету, 7 років очолював науковий центр Національної академії наук, був членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Майстер спорту з автомобільного спорту, Чемпіон України.

Політично-громадська діяльність[ред. | ред. код]

Член команди кандидата в президенти Зеленського, директор освітніх програм Українського інституту майбутнього Сергій Бабак розповів, як команда шоумена бачить реформу системи освіти.

За словами Бабака, система освіти в Україні потребує суттєвого реформування.

« Ми змінимо систему освіти: з системи минулого на систему майбутнього. Держава буде інвестувати в освіту, ми змінимо зміст освіти — відкриємо ринок освітніх послуг для приватних ініціатив, для іноземних навчальних закладів. Ми відкриємо вікно можливостей для всіх, хто робить зусилля для зміни системи.» »

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 11 у списку[3]. Заступник директора державної наукової установи «Центр морської геології, геоекології та осадового рудоутворення НАН України». Безпартійний[4].

Названий кандидатом на посаду голови комітету з питань науки і освіти у Верховній Раді України IX скликання[5].

Скандали[ред. | ред. код]

Висловився про твердження «для виплати українським вчителям зарплати в $4 тис. на місяць достатньо $200 млн на рік», що «це абсолютно не є фантастикою, це абсолютно реальні цифри», помилившись у розрахунках на понад 20 мільярдів доларів.[6] У докторській дисертації Сергія Бабака виявлено численні випадки плагіату.[7]

Див. також[ред. | ред. код]

ЗеКоманда

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Наукові праці[ред. | ред. код]

Декларація[ред. | ред. код]