Баба-Гур-Гур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вічна пожежа на родовищі Баба-Гур-гур
Нафтовий фонтан на свердловині «Баба-Гур-Гур №1» поблизу Кіркука – відкриття одного з найбільших нафтових родовищ світу (1927)

Баба-Гур-Гур (араб. بابا كركر‎; курд. بابه ‌گوڕگوڕ) — велике нафтове родовище біля міста Кіркук, відкрите в 1927 р. Видобутком нафти зараз займається Іракська нафтова компанія.

Це нафтове родовище вважалося найбільшим доти, доки не було відкрито родовище Аль-Гавар в Саудівській Аравії в 1950-х. Баба-Гургур лежить за 16 км на північний захід від Кіркука і стало відомим через Вічну пожежу (араб. النار الازلية‎), яка знаходиться в середині родовища.

Вічна пожежа в нафтовому родовищі Баба-Гургур, за середніми оцінками, триває більш як 4000 років. Ця пожежа в стародавні часи була описана Геродотом і Плутархом.

Також вважається, що цар Навуходоносор наказав кинути трьох юдейських юнаків саме в вогонь Вічної пожежі через те, що вони відмовилися поклонятися ідолу. Через постійну пожежу й виділення сірководню туристам не рекомендують перебувати біля Вічної пожежі дуже довго.

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Білецький В. С., Гайко Г. І, Орловський В. М. Історія та перспективи нафтогазовидобування: Навчальний посібник / В. С. Білецький та ін. – Харків, НТУ «ХПІ»; Київ, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»; Полтава, ПІБ МНТУ ім. академіка Ю. Бугая. — Київ: ФОП Халіков Р.Х., 2019.