Баварський національний музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бава́рський націона́льний музе́й (нім. Bayerisches Nationalmuseum) — визнане європейське зібрання творів образотворчого мистецтва і предметів культурно-історичної значимості в Мюнхені.

Баварський національний музей
Зеонська Мадонна(The gothic Madonna fromSeeon Abbey)

Історія[ред. | ред. код]

Музей був заснований в 1855 р. королем Баварії Максиміліаном II. З кінця XIX в. музей розташований на вулиці Прінцрегентенштрассе (нім. Prinzregentenstraße). Будівля в стилі еклектики побудована в 1894–1899 рр. за проектом придворного архітектора Габріеля фон Зайдля. Вхід до музею прикрашає кінна статуя принц-регента Баварії Луітпольда роботи Адольфа фон Гільдебранда.

Експозиція першого поверху музею розповідає про історію культури і мистецтва Баварії та південної Німеччини від Середніх віків до сучасності, зокрема за допомогою скульптурних творів Еразма Ґрассера, Тильмана Ріменшнайдера, Ганса Лейнбергера, Адама Крафта, Джованні да Болонья, Губерта Герхарда, Адріана де Вріса, Йоганна Баптиста Штрауба, Фердинанда Тіца, Симона Трогера, Игнаца Гюнтера і Людвіга Шванталера. У музеї зберігається уславлена «Зеонська Мадонна».

На другому поверсі музею розмістилися спеціалізовані колекції порцеляни, художніх виробів зі слонової кістки, золота і срібла, старовинних годинників, текстилю, інкрустацій по дереву ( інтарсія ) і вітражного мистецтва.


Цокольний поверх відведено під експонати, що розповідають про сільське життя і культуру Баварії там. Особливу популярність здобула найбільша в світі колекція скульптурних зображень біблійної різдвяної сцени з яслами в хліві — так званих «різдвяних вертепів». Ювілей Баварського національного музею — 150- річчя з дня заснування — був відзначений в 2005 р. однойменною виставкою.

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]