Багатоплідні організми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Багатоплідні організми (англ. iteroparous organisms) — організми, здатні до відтворення більш ніж один раз протягом життя. Залежно від виду, можуть мати можливіть розмножатися як протягом безеперервного періоду життя, так і протягом періодичних циклів відтворення.

Для рослин також використовується синонімічний термін полікарпні рослини (англ. polycarpic plants). Зазвичай, багатоплідні рослини є багаторічними, проте існує кілька виключень. Наприклад, деякі багаторічні рослини (американська агава, пуйя, бамбук) є одноплідими. Інші, багаторічні у тропіках (бавовник, помідор), встигають дати плоди протягом одного сезону і не можуть пережити холодну зиму помірного поясу.

До багатоплідних тварин належить переважна більшість хребетних тварин, більшість довгоживучих комах, ракоподібних і павуків, головоногих та черевоногих молюсків та багато інших видів. Більшість тварин мають здатність до відтворення від моменту досягнення статевої зрілості (інколи до втрати цієї можловості пізніше в результаті менопаузи), проте часто відтворюються протягом періодічних шлюбних сезонів.

Див. також[ред. | ред. код]