Багдадські зустрічі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Багдадські зустрічі (англ. They Came to Baghdad) - детективний роман Агати Крісті. Вперше опублікований у Великій Британії видавництвом "Collins Crime Club" 5 березня 1951 і у США, вадавництвом "Dodd, Mead and Company" пізніше в тому ж році.

До написання цією книги Агату Крісті спонукали поїздки у Багдад зі своїм другим чоловіком, археологом Максом Малованом. Це один з небагатьох романів Крісті, що належить до жанру шпигунської драми.

Сюжет[ред.ред. код]

Секретний саміт наддержав відбудеться в Багдаді, але він вже не секретний, і темні фашистські групи вступають у змову з метою саботажу події. Все стає складніше, коли цікавість молодої туристки Вікторії Джонс виявляє таємницю вмираючого британського агента Генрі "Fakir" Кармайкла, у своєму готельному номері, його останні слова - "Люцифер ... Басри ... Лафардж" - спонукали її до розслідування. "Люцифер" - натхненник, коханця Вікторії Едвард, що стоїть за сюжетом. "Басра" - місте, де деякі документи були передані для певних людей. "Лафардж" виявився, "Дефаржом"- це ключ до того, де вище зазначені документи можуть бути знайдені.

Цікаве порівняння може бути зроблене між романтикою теми цього роману і романом Людина у коричневому костюмі, який також в основному пригодницький роман. У цій книзі, захоплюючий, таємничий молодий чоловік, який потрапляє в кімнату героїні, стає романтичним героєм...

Посилання[ред.ред. код]