Багор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Båtshake.jpg

Баго́р[1] — інструмент, довгий дерев'яний або металевий держак з металевим вістрям і загнутим назад гаком.

Застосування[ред.ред. код]

Уживається у судноплавстві, сплавлянні лісу, як засіб пожежогасіння.

Наконечник багра
Багор та трап

Різновиди багрів[ред.ред. код]

  • Багор лісосплавника — багор з металевим вістрям та гаком, уживаний у лісосплаві. Особливо широко використовувався при молевому сплаві.
  • Відпорний гак (очепа)[2] — різновид багра, уживаний у судноплавстві. Слугує для підтягання і відштовхування шлюпок. Відрізнюється закругленими (часто кульоподібними) наконечником і гаком.
  • Авіаційний багор («мартишка») — багор, який слуговав для прокручення авіаційних гвинтів. Складався з держака з гумовою петлею на кінці.
  • Рибальський багорок — рибальський прилад у вигляді стрижня, загнутого на кінці гачком. Слугує для підхоплення риби під час ловлі.
  • Пожежний багор — засіб пожежогасіння, довгий держак з кільцем на одному кінці та з гаком і вістрям на другому. Призначається для розбирання палаючих конструкцій. Пожежні багри робляться повністю з металу. Для комплектування пожежних щитів застосовуються багри з древками 1,5 — 2 м, для компактності їх іноді роблять розбірними, складеними з 2 — 3 згвинтних частин. Поряд з ними, пожежними командами уживаються багри з довшими древками.
  • Бойовий багор — різновид холодної зброї, спис з гаком для стягання вершників з коня.
Докладніше: Бойовий багор

Багор у геральдиці[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]