Багор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Båtshake.jpg

Багор — інструмент, довгий дерев'яний або металевий держак з металевим вістрям і загнутим назад гаком.

Застосування[ред.ред. код]

Уживається у судноплавстві, сплавлянні лісу, як засіб пожежогасіння.

Наконечник багра

Різновиди багрів[ред.ред. код]

Багор лісосплавника — багор з металевим вістрям та гаком, уживаний у лісосплаві. Особливо широко використовувався при молевому сплаві.

Відпорний гак (очепа) — різновид багра, уживаний у судноплавстві. Слугує для підтягання і відштовхування шлюпок. Відрізнюється закругленими (часто кульоподібними) наконечником і гаком. (Докладніше див. Відпорний гак)

Авіаційний багор (мартишка) — багор, який слуговав для прокручення авіаційних гвинтів. Складався з держака з гумовою петлею на кінці.

Рибальський багорок — рибальський прилад у вигляді стрижня, загнутого на кінці гачком. Слугує для підхоплення риби під час ловлі.

Пожежний багор — засіб пожежогасіння, довгий держак з кільцем на одному кінці та з гаком і вістрям на другому. Призначається для розбирання палаючих конструкцій. Пожежні багри робляться повністю з металу. Для комплектування пожежних щитів застосовуються багри з древками 1,5 — 2 м, для компактності їх іноді роблять розбірними, складеними з 2 — 3 згвинтних частин. Поряд з ними, пожежними командами уживаються багри з довшими древками.

Бойовий багор — різновид холодної зброї, спис з гаком для стягання вершників з коня. (Докладніше див. Бойовий багор)

Багор у геральдиці[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Відпорний гак

Кантувальний гак

Гак Піві

Вантажний гак

Ручний гак

Багор та трап

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]